Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Igor Lewczuk może wrócić do klubu

Igor Lewczuk po trzyletnim pobycie w Girondins Bordeaux może wrócić do Legii Warszawa. Doświadczony obrońca był już zawodnikiem wicemistrza Polski w latach 2014-16.

Jak podaje portal "Legia.net" powrót Lewczuka na Łazienkowską jest bardzo prawdopodobny. Piłkarz ma podpisać z klubem roczny kontrakt. Jego obecna umowa wygasa z końcem sezonu.

Przez ostatnie trzy sezony Lewczuk był zawodnikiem francuskiego Griondins Bordeaux, ale jedynie w sezonie 2016/17 był podstawowym zawodnikiem drużyny z Ligue 1. W kolejnych dwóch sezonach rozegrał odpowiednio 9 i 13 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

34-letni obrońca był zawodnikiem Legii w sezonach 2014/15 i 2015/16. Dwukrotnie zwyciężał z klubem w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski. W obu sezonach grał z Legią w fazie grupowej Ligi Europy.

Reklama

Zawodnik miałby zastąpić w drużynie Inakiego Astiza i pełnić podobną funkcję do Hiszpana, a więc być zmiennikiem dla Artura Jędrzejczyka i Williama Remy'ego, o ile Francuz nie odejdzie z klubu. Innym środkowym obrońcą Legii, którego przyszłość nie jest jeszcze jasna jest Mateusz Wieteska.

Lewczuk ma na koncie także triumfy w Pucharze Polski z Zawiszą Bydgoszcz w 2014 roku oraz z Jagiellonią Białystok w 2010 roku. Ma na koncie dwa występy w reprezentacji Polski.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama