Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Legia Warszawa. Alessio De Petrillo asystentem Czesława Michniewicza

Legia Warszawa poinformowała, że do sztabu szkoleniowego drużyny dołączył Alessio De Petrillo. Włoski trener będzie asystentem Czesława Michniewicza. Jest specjalistą od systemów taktycznych.

De Petrillo legitymuje się 18-letnim doświadczeniem w pracy szkoleniowej. Ukończył szkołę trenerów Włoskiego Związku Piłki Nożnej Federazione Italiana Giuoco Calcio (Coverciano) Firenze i posiada licencję UFEA PRO.

Reklama

W swojej zawodowej karierze miał wpływ na rozwój wielu piłkarzy znanych z występów w najwyższych klasach rozgrywkowych. Pracował między innymi z Christianem Kouame (ACF Fiorentina i reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej), Francesco Rossim (Atalanta Bergamo), Gabrielem Mancinim, Alessandro Tuią (obaj Benevento Calcio) i Roberto Ogunseye (Cittadella AS, Serie B).

- Od początku naszej pracy w Legii chcieliśmy, żeby do sztabu dołączył trener z zagranicy, który wzbogaci pracę trenerską, funkcjonowanie drużyny i pomoże usystematyzować naszą grę - powiedział Czesław Michniewicz, główny trener stołecznego klubu.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Włoch ma przede wszystkim poprawić grę defensywną mistrzów Polski. To może nie być koniec wzmacniania sztabu szkoleniowego Legii. W medialnych spekulacjach przewijał się także temat jeszcze jednego trenera, który miałby odpowiadać za stałe fragmenty gry.

- Zależy nam na nowych koncepcjach, poruszaniu się w różnych systemach i umiejętności ich zmiany w trakcie meczu, co jest charakterystyczne dla zespołów z Italii, m.in. Juventusu i Interu. Chcemy, żeby Legia grała w różnych ustawieniach i płynnie przechodziła między nimi - skomentował Michniewicz.


MR


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje