Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Legia Warszawa - Aleksander Wandzel zakończył karierę

19-letni bramkarz Legii Warszawa Aleksander Wandzel rozwiązał kontrakt z mistrzem Polski i zakończył karierę ze względów zdrowotnych.

"Olek od ponad półtora roku zmagał się z poważną kontuzją, przechodząc trzy operacje, między innymi rekonstrukcję więzadeł krzyżowych. Wandzel długo walczył o powrót na boisko, ostatecznie jednak zdrowie nie pozwoliło mu na to, by mógł marzyć o grze o najwyższe piłkarskie cele" - czytamy na oficjalnej stronie Legii.

- Jest to dla mnie bardzo ciężki dzień, ponieważ kończy się pewien rozdział w moim życiu. Szczególnie bolesny jest fakt, że etap ten został zakończony nie ze względów sportowych, ale z powodów zdrowotnych. Poświęciłem piłce 13 lat życia i jestem przekonany, że niełatwo będzie mi oswoić się z myślą, że to już koniec - powiedział Wandzel, cytowany na stronie Legii.

Reklama

- W życiu nie wszystko jednak idzie po naszej myśli i zamiast użalać się nad sobą, muszę się zabrać do pracy. Dlatego też pozytywnie patrzę na obecną sytuację i zrobię wszystko, by realizować się na innych płaszczyznach. Jestem młody i całe życie przede mną. Teraz już tylko ode mnie zależy jak nim pokieruję. Sport dał mi wiele cech, które będę mógł wykorzystać w przyszłości i jestem przekonany, że doświadczenie jakie zdobyłem podczas tych 13 lat jeszcze zaprocentuje - stwierdził Wandzel.

- Kończę swoją przygodę w klubie, który zajmuje szczególne miejsce w moim sercu oraz w mieście, które mnie ukształtowało. Co prawda dzieje się to przedwcześnie i stanowczo wolałbym pisać te słowa w wieku 40 lat, ale jestem szczęśliwy, że to wszystko kończy się właśnie tu. Jedno miasto, jeden klub! - powiedział Wandzel.

Wandzel zaczynał przygodę z piłką w Kosie Konstancin, skąd trafił do Akademii Piłkarskiej Legii. Na Łazienkowskiej trenował od sezonu 2006/07 do końca 2011 roku, występując w drużynach juniorskich. Z Akademii trafił do MSP Szamotuły, a potem do Lecha Poznań. W czerwcu 2013 zdecydował się na powrót do Legii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje