Reklama

Reklama

Legia już się wzmacnia. Na początek przedstawia nowego napastnika

Napastnik Blaż Kramer został nowym piłkarzem Legii Warszawa. Reprezentant Słowenii podpisał ze stołecznym zespołem trzyletni kontrakt. To pierwsze wzmocnienie drużyny, od kiedy jej stery objął trener Kosta Runjaić.

- Wiem, w jakiej sytuacji był klub w tym sezonie, ale wiem też, czym w Polsce jest Legia. W mojej opinii to największy z klubów w tym kraju, który przecież regularnie wygrywał trofea. A ja właśnie po to tutaj przyszedłem. Chcę je wygrywać - powiedział na powitanie Blaż Kramer w rozmowie z serwisem legia.com.

Nowy nabytek Legii 1 czerwca skończy 26 lat. Jest środkowym napastnikiem. Ma 191 cm wzrostu.

Przez trzy ostatnie sezony reprezentował barwy FC Zurich. W zakończonym sezonie sięgnął po tytuł mistrza Szwajcarii. To największy sukces w jego dotychczasowej karierze. 

Reklama

- Blaż Kramer jest w najlepszym wieku dla piłkarza i takich zawodników szukamy na rynku - oznajmił dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu. - To napastnik, który dysponuje dużą mocą, ma dobre warunki fizyczne, jest silny, dobrze używa własnego ciała i gra tyłem do bramki. Potrzebujemy również szybkości w pierwszej linii, a jest to piłkarz, który bardzo dobrze atakuje przestrzeń rywala.

Jak dodał Zieliński, Kramer może się pochwalić bramką lub asystą na swoim koncie co 133 minuty.  

Blaż Kramer w kadrze Słowenii na Ligę Narodów

W zakończonym sezonie piłkarz borykał się z kłopotami zdrowotnymi. Mimo to rozegrał w lidze 23 spotkania, zdobył cztery bramki i zaliczył trzy asysty.

W reprezentacji Słowenii wystąpił do tej pory pięciokrotnie. Znalazł się w kadrze na najbliższe mecze w Lidze Narodów - ze Szwecją (2 czerwca), Serbią (5 czerwca i 12 czerwca), oraz Norwegią (9 czerwca). 

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL