Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 3 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 5 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 7 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (11 pkt.)

Legia - Borussia 0-6. Komunikat Legii Warszawa

Legia Warszawa została rozbita 0-6 przez Borussię Dortmund na starcie Ligi Mistrzów, a fani Legii na początku meczu odpalili race, a w trakcie gry doszło do rozróby na jednej z trybun. Legia Warszawa wydała w nocy komunikat w tej sprawie. Grozi jej zamknięcie stadionu.

Na jednej z trybun stadionu Legii, w pobliżu fanów Borussii, doszło w trakcie gry do sporej awantury.

Pseudokibice wszczęli zamieszki, wyrwali gaz pieprzowy ochronie i psikając nim na oślep, zmusili do ucieczki wielu normalnych kibiców, w tym tych z dziećmi.

Legii grożą dotkliwe kary od UEFA, przede wszystkim za odpalenie rac, a także za zamieszki na trybunie. Nie wiadomo też, jak UEFA zinterpretuje przyśpiewki fanów, które klub uznał za obraźliwe, ale nie rasistowskie, o czym czytamy w oświadczeniu Legii.

Reklama

Poniżej oświadczenie Legii Warszawa:

"W związku z incydentami, jakie miały miejsce podczas dzisiejszego meczu Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Legią Warszawa i Borussią Dortmund niniejszym oświadczamy, że:

1) Nie są prawdziwe medialne doniesienia, jakoby kibice Legii mieli skandować "Jude Jude BVB". Ustalono, że kibice śpiewali "Nutte Nutte BVB".

Jest to obraźliwa dla Borussii Dortmund i jej kibiców przyśpiewka śpiewana przez kibiców innych niemieckich drużyn - nie ma ona jednak żadnego kontekstu rasistowskiego czy antysemickiego. Niemniej jednak z całego serca przepraszamy zarówno niemieckich, jak i polskich fanów Borussii Dortmund, którzy poczuli się dotknięci.

2) Wobec wszystkich osób uczestniczących w naruszeniu porządku publicznego na Trybunie Zachodniej oraz w sektorze gości zostaną wyciągnięte bezwzględne konsekwencje."

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje