Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Legia - Berg: Musimy uważać na Kuświka i Starzyńskiego

Grzegorz Kuświk i Filip Starzyński to według trenera Legii Henninga Berga najgroźniejsi piłkarze Ruchu Chorzów, z którym mistrzowie Polski zmierzą się w piątek o godz. 20.30 w 29. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy.

Po 28 kolejkach Legia z dorobkiem 52 punktów prowadzi w tabeli i ma cztery oczka więcej od wicelidera Lecha Poznań. Ruch z kolei jest na 13. miejscu (32 pkt) i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad miejscem spadkowym.

- Ruch to dobry zespół, ale szczególną uwagę będziemy musieli zwrócić na Kuświka i Starzyńskiego. To gracze, którzy dobrze czują się w ofensywie. Jest tam też kilku doświadczonych graczy. Dlatego spodziewamy się trudnego, wyjazdowego meczu i musimy być maksymalnie skoncentrowani, aby zbliżyć się do swojego najwyższego poziomu - zadeklarował Berg na czwartkowej konferencji prasowej.

Reklama

Legioniści, choć wciąż uznawani za faworytów rozgrywek, w ostatnim czasie nie zachwycają. W ostatnich czterech kolejkach ligowych Legia wygrała dwa mecze na własnym boisku (z Piastem Gliwice i Zawiszą Bydgoszcz), ale również dwukrotnie uległa na wyjazdach (Lechowi Poznań i Lechii Gdańsk). Piątkowe spotkanie z Ruchem będzie dla Legii 50. w sezonie.

- Czeka nas jeszcze kilka meczów, które będą kluczowe w końcowych rozstrzygnięciach. Od ostatniego spotkania mieliśmy pięć dni na regenerację i nie jesteśmy zmęczeni. Jesteśmy gotowi do gry - ocenił Norweg.

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje o dużym zainteresowaniu zagranicznych klubów Ondrejem Dudą. Słowak ma być w kręgu zainteresowań m.in. Bayeru Leverkusen, Borussii Dortmund i Napoli.

- Nie jestem tym zaskoczony, bo on ma wielki talent. Co prawda po kontuzji miał problemy, aby wrócić do dawnej dyspozycji. Jednak wielokrotnie udowadniał już swoje umiejętności, a wciąż się rozwija. To rozsądny chłopak, który ciężko pracuje. Mam tylko nadzieję, że jeżeli odejdzie, to zrobi to w dobrym momencie. Ostatnie wydarzenia z Miroslavem Radoviciem czy Krystianem Bielikiem pokazały, że niektórych graczy ciężko jest zastąpić - podkreślił szkoleniowiec "Wojskowych".

Norweg skrytykował natomiast medialne doniesienia od odejściu z Legii Orlando Sa.

- Jestem zaskoczony tymi informacjami. Nie wiem skąd one się biorą. Nie gra w każdym meczu, ponieważ w zespole jest duża rywalizacja. Kieruję się dobrem zespołu i wybieram graczy będących obecnie w najlepszej dyspozycji - powiedział Berg.

Początek meczu Ruch - Legia w piątek o godz. 20.30.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama