Reklama

Reklama

Kosecki zameldował wykonanie zadania

Jakub Kosecki po każdej zdobytej bramce podbiega do trybuny i przykłada palce do skroni. - Melduję wykonanie zadania - tłumaczył piłkarz Legii Warszawa, która w piątek pokonała Widzew 1:0 dzięki trafieniu 22-letniego pomocnika.

W meczu 13. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Kosecki zdobył swoją piątą ligową bramkę w tym sezonie. Padła ona po efektownej akcji młodego pomocnika, który minął trzech rywali i posłał piłkę między nogami bramkarza.

- Chciałem zaryzykować. Tak radził mi trener Jan Urban i przyniosło to efekt. Zamierzałem jednak strzelić przy dalszym słupku, ale piłka wpadła do bramki między nogami bramkarza. Nie czuję się bohaterem spotkania, bo zagraliśmy dobrze również w defensywie - przyznał Kosecki.

Podobnie jak po wcześniej zdobytych bramkach, również po zwycięskim trafieniu w meczu z Widzewem, pomocnik podbiegł do jednej z trybun i przyłożył palce do skroni.

Reklama

- Mamy pseudonim "Wojskowi", więc melduję wykonanie zadania. Kibice na pewno wiedzą o co chodzi - podkreślił 22-letni zawodnik.

W spotkaniu z niżej notowanym Widzewem podopieczni Jana Urbana zaprezentowali się jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań.

- Liczyliśmy na większy dorobek bramkowy, ale przede wszystkim ważne się trzy punkty. Graliśmy dużo piłką i to się opłaciło, bo rywal był zmęczony. Wcześniej czy później ta bramka na pewno by wpadła. Przecież Danijel Ljuboja też miał swoje sytuacje i gdyby trafił do bramki na początku meczu, nasze zwycięstwo byłoby bardziej okazałe. Mamy duży potencjał w ofensywie - powiedział syn byłego reprezentanta Polski i zawodnika m.in. Legii Romana.

- Fajnie byłoby, jeśli ludzie przychodziliby na Łazienkowską oglądać mnie, jak kiedyś miało to miejsce w przypadku mojego ojca. Staram się przekonać fanów do mojej osoby, ale najważniejsze jest dobro zespołu. Skupiam się tylko na najbliższym meczu, czyli teraz na spotkaniu z Ruchem Chorzów. Nie ukrywam jednak, że z każdą zdobytą bramką moje morale rośnie. Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej - dodał Kosecki.


Po zakończeniu rundy jesiennej pomocnik wraz z grupą młodych zawodników rozpocznie rozmowy na temat przedłużenia kontraktu ze stołecznym klubem.

- Nie ukrywam, że chciałbym na dłużej zadomowić się w stolicy - zakończył Kosecki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL