• 6 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Korona Kielce - Legia Warszawa 3-2 w 16. kolejce Ekstraklasy

Marząca o zdobyciu mistrzostwa Polski Legia Warszawa rozpoczęła rundę wiosenną od falstartu. Po emocjonującym spotkaniu lider Ekstraklasy przegrał w Kielcach z Koroną 2-3 (1-1). Zwycięskiego gola dla gospodarzy w 73. minucie zdobył Tadas Kijanskas.

Mecz rozpoczął się po myśli faworyta ze stolicy. W 21. minucie Daniel Łukasik przejął piłkę w środku boiska i dograł do Jakuba Koseckiego. Ten popędził na bramkę Korony, minął Pavla Stano i precyzyjnie uderzył zza pola karnego obok interweniującego Zbigniewa Małkowskiego.

10 minut później ofensywnie grająca Korona doprowadziła do wyrównania. Tadas Kijanskas dograł na głowę Pavla Stano, ten trafił w słupek, a skuteczną dobitką popisał się Maciej Korzym. Korona wciąż grała odważnie i dążyła do zdobycia drugiego gola.

Tuż po przerwie gospodarze dopięli swego. Artur Lenartowski dopadł do wybitej przed pole karne piłki i huknął ile sił w nodze! Duszan Kuciak nie miał szans na udaną interwencję.

Podrażniona utratą dwóch bramek Legia odrobiła straty w 67. minucie. Daniel Łukasik dośrodkował w pole karne Korony, najwyżej do piłki wyskoczył Inaki Astiz i celnym uderzeniem głową wyrównał stan rywalizacji.

Na odpowiedź kielczan nie trzeba było długo czekać. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym piłka trafiła przed bramką Legii do Tadas Kijanskas, a ten nie zmarnował świetnej okazji i odzyskał prowadzenie dla Korony.

Mimo kilku dobrych okazji wynik meczu już się nie zmienił. Korona po bardzo dobrym spotkaniu pokonała lidera Ekstraklasy 3-2.

Korona Kielce - Legia Warszawa 3-2 (1-1)

Bramki: 1-1 Kosecki (21.), 1-1 Korzym (31.), 2-1 Lenartowski (48.), 2-2 Astiz (67.), 3-2 Kijanskas (73.).

Żółta kartka - Korona Kielce: Vlastimir Jovanović, Maciej Korzym, Kamil Kuzera. Legia Warszawa: Jakub Wawrzyniak, Jakub Kosecki, Daniel Łukasik, Miroslav Radović.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 8127.