Reklama

Reklama

Kolejne wyroki wobec kibiców Legii

Dwuletnie zakazy wstępu na imprezy masowe oraz grzywny w wysokości kilkuset złotych - to kary dla ośmiu mężczyzn zatrzymanych przez policję m.in. za zakłócanie porządku podczas niedzielnego meczu Legii Warszawa i Śląska Wrocław.

Siedem osób usłyszało wyroki za zakłócanie porządku publicznego o charakterze chuligańskim. Sąd orzekł wobec nich kary grzywny w wysokości od 600 do 800 złotych oraz dwuletnie zakazy wstępu na imprezy masowe - poinformował w środę rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek.

Jak dodał, jedną osobę sąd skazał za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenia policjantów na 6 miesięcy prac społecznych. Mężczyzna ma także zapłacić 300 złotych na rzecz pokrzywdzonych funkcjonariuszy.

Reklama

We wtorek policja poinformowała, że 15 innych kibiców, zatrzymanych po mistrzowskiej fecie Legii Warszawa, zostało skazanych przez sąd w trybie przyspieszonym za zakłócanie porządku publicznego. Wobec wszystkich orzeczono dwuletnie zakazy wstępu na imprezy masowe i grzywny w wysokości od 300 do 800 zł.

Policjanci zatrzymali w sumie 96 osób. Do pierwszego incydentu doszło w niedzielę po godz. 18 przy ul. Łazienkowskiej. Niektórzy z kibiców zgromadzonych przed stadionem próbowali przedostać się przez ogrodzenie, używając przy tym środków pirotechnicznych. Uszkodzona została jedna z bram ewakuacyjnych. Policja nie interweniowała, do akcji wkroczyły natomiast stadionowe służby porządkowe.

Drugi incydent miał miejsce przed północą na pl. Zamkowym. Grupa zgromadzonych tam osób, w tym wiele będących pod wpływem alkoholu, używała materiałów pirotechnicznych, biła się między sobą, niszczyła krzesełka i stoły ogródków piwnych. Policja interweniowała po tym, jak zgromadzeni nie podporządkowali się wezwaniom do rozejścia i obrzucili, m.in. butelkami, policyjny samochód z nagłośnieniem.

W dniu ostatniej ligowej kolejki, zdobycie przez Legię mistrzostwa Polski na pl. Zamkowym świętowało tysiące kibiców. Klubowymi szalikami udekorowano kolumnę Zygmunta i sztuczną palmę na rondzie de Gaulle'a. Kibice tradycyjnie świętowali na Starym Mieście, choć w tym roku miejscem wyznaczonym przez miasto była Agrykola.

Reklama

Reklama

Reklama