Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Jan Urban: Oby w Zabrzu trwała moja dobra passa

Trener stołecznej Legii Jan Urban ma nadzieję, że niedzielny mecz jego piłkarzy z Górnikiem nie przerwie jego szczęśliwej serii w rywalizacji z tym klubem. "W Zabrzu nie przegrałem jeszcze jako trener i oby ta passa trwała" - powiedział szkoleniowiec.

"Zabrzanom życzę wszystkiego najlepszego, oczywiście poza niedzielnym meczem. Ta drużyna gra coraz lepiej z roku na rok pod okiem trenera Adama Nawałki" - powiedział Urban.

Zdaniem Urbana, który z Górnikiem jako piłkarz zdobywał tytuły mistrza kraju, atutem tej drużyny jest konsekwencja. "Zespół gra agresywnie, zmusza rywali do podejmowania szybkich decyzji, w efekcie często odzyskuje piłkę. To dobrze zorganizowany zespół. Nie ma w nim wielkich gwiazd, jest jednak efektywnie funkcjonującym kolektywem" - ocenił.

W zespole Legii w Zabrzu nie wystąpią kontuzjowani pomocnicy Ivica Vrdoljak, Rafał Wolski oraz Michał Efir. Jeśli napastnik Danijel Ljuboja powie, że jest zdolny do gry to znajdzie się w składzie.

Reklama

Urban liczy, że po dwóch tygodniach przerwy w rozgrywkach jego zawodnicy zagrają otwartą i ofensywną piłkę. Wiele zależy jednak od ich rywali.

"Górnicy zagrają nieustępliwie z pressingiem. To podoba się na Śląsku, gdzie tamtejsi kibice wymagają od swoich zawodników pełnego zaangażowania. Zespół trenera Nawałki zechce nam narzucić swój styl gry. W efekcie może zabraknąć płynności. Najlepszym dla nas rozwiązaniem byłaby szybko strzelona bramka. W efekcie jeden z zespołów, musiałby się otworzyć. Mam nadzieję, że to my pierwsi wyjdziemy na prowadzenie" - powiedział Urban.

"Mający spore umiejętności pomocnicy Miroslav Radovic i Jorge Salinas powinni dobrze czuć się nie tylko na środku pomocy, lecz także na skrzydłach" - uważa szkoleniowiec Legii. Salinas rozegrał dobre ostatnie spotkanie, nie oznacza to jednak, że ma stałe miejsce w zespole.

"Musimy spokojnie wprowadzać młodzież, która nieraz gra lepiej od doświadczonych zawodników, ale czasami bywa odwrotnie, dlatego potrzebujemy cierpliwości" - dodał Urban.

Trener radzi swoim piłkarzom, aby baczniejszą uwagę skupili na Arkadiuszu Miliku, mającym olbrzymi talent i będącym ważną postacią zabrzan. Strzela gole z wolnych i znakomicie gra głową.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy