Reklama

Reklama

Jan Urban: Nie chciałem grać z Rumunami

- Powiem szczerze, że nie chciałem grać z Rumunami, ale los tak chciał - przyznał trener Legii Jan Urban po losowaniu decydującej fazy eliminacji rozgrywek Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski trafili na Steauę Bukareszt.

Zobacz zestaw par i terminarz eliminacji do Champions League!

- Steaua Bukareszt to drużyna, której kadrę stanowią w większości rumuńscy zawodnicy. W zeszłym roku potwierdzili, że są wymagającymi rywalami, dochodząc do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Trudno powiedzieć, jaki to będzie mecz, ponieważ nie znam sposobu, w jaki gra Staeua. Dopiero będziemy to analizować, aby nakreślić odpowiednią strategię - powiedział Urban.

Reklama

- Będzie to dla nas wspaniała przygoda. My już plan minimum wykonaliśmy, więc wierzę, że piłkarze podejdą do tego spotkania bez presji i zagrają jeszcze lepiej niż ostatnio. Po reformie rozgrywek na tym etapie nie ma już mocarzy, więc musimy wierzyć we własne siły i nie bać się rywala. To duży atut, że gramy pierwszy mecz na wyjeździe, ale Steaua, czując się faworytem tego dwumeczu, na pewno zagra otwartą piłkę. Jeśli będzie taka możliwość, będę chciał osobiście zobaczyć jak grają, jeszcze przed meczem z nami - dodał trener Legii.

- Wolałbym trafić na Victorię Pilzno. Taki był mój typ w tym losowaniu, ale każdy jest do pokonania. Pierwszy mecz gramy na wyjeździe, to z pewnością duży plus. Teraz czas na przygotowania, trenerzy na pewno wszystko dobrze zaplanują - powiedział Dominik Furman.

- Ciężko powiedzieć czy to dobre losowanie. Na tym etapie nie ma łatwych drużyn. Co prawda chcieliśmy trafić na Celtic, ale na pewno nie jesteśmy na straconej pozycji - ocenił Michał Żyro.

Spotkanie w Bukareszcie zaplanowano na 21 sierpnia, a rewanż w Warszawie sześć dni później. Oba mecze rozpoczną się o godz. 20.45.

Legia ma szansę na wyeliminowanie mistrza Rumunii? Dyskutuj!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL