Reklama

Reklama

Jakub Szumski piłkarzem Legii Warszawa

Jakub Szumski został nowym bramkarzem Legii Warszawa - poinformował oficjalnie klub ze stolicy. 23-latek wraca do Legii, w której się wychował.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Szumski od tygodnia trenował z Legią, a teraz podpisał roczny kontrakt.

W drużynie wicemistrza Polski piłkarz będzie występował z numerem 29.

- Bardzo się cieszę z podpisanej umowy i tego, że teraz mogę się skupić już tylko na ciężkiej pracy. Na Łazienkowskiej czuję się jak w domu, a Legia to mój klub. Kiedy dojdę do stuprocentowej formy fizycznej, na pewno nie odpuszczę żadnemu z kolegów i będę walczył o miejsce w składzie - powiedział Szumski, cytowany na oficjalnej stronie Legii.

Reklama

- Po rozmowach z trenerem Bergiem, trenerem Dowhaniem oraz prezesem Leśnodorskim doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy trzech bramkarzy, którzy są doświadczeni jeśli chodzi o futbol seniorski. Jakub znalazł się w dość ciężkim momencie swojej kariery, a my uważamy, że prezentuje solidny poziom, który sprawia, że w sytuacji awaryjnej, gdyby coś stało się Duszanowi Kuciakowi lub Arkadiuszowi Malarzowi, będziemy spokojniejsi - powiedział Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Legii.

Urodzony w Warszawie Szumski przez ostatnie trzy lata związany był z Piastem Gliwice, w barwach którego rozegrał 13 meczów w Ekstraklasie. Latem rozwiązał jednak kontrakt ze śląskim klubem.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama