Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Jacek Magiera: Wtedy nabiorą do nas respektu

- W interesie każdego powinno być to, żeby polskie drużyny grały w europejskich pucharach jak najdłużej. To podniesie poziom sportowy - powiedział trener Legii Warszawa Jacek Magiera. Mistrzowie Polski pożegnali się z Ligą Mistrzów, ale w lutym zobaczymy ich w 1/16 finału Ligi Europejskiej.

W ostatniej serii spotkań fazy grupowej Legia podejmowała Sporting Lizbona. Stawką spotkania było trzecie miejsce premiowane awansem do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Podopieczni Jacka Magiery musieli wygrać, żeby przeskoczyć Portugalczyków w tabeli i sztuki tej dokonali. Legia wygrała 1-0 i nadal będzie kontynuować przygodę z europejskimi pucharami, co jest ważne dla klubu, ale też dla całej polskiej piłki klubowej. Punkty zdobyte przez stołeczny zespół zespół sprawią, że w przyszłości polskie kluby powinny mieć łatwiej w europejskich pucharach.

- Chciałbym, żeby więcej było takich drużyn, które mają taki "ból" głowy, że w lutym muszą się przygotować do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Dlatego kibicujmy polskim drużynom, żeby grały coraz lepiej i wygrywały mecze w europejskich pucharach. Wtedy wszyscy nabiorą do nas większego respektu - zaapelował Jacek Magiera.

Mistrzowie Polski poznają rywala w 1/16 finału LE w poniedziałek. O godz. 13.00 odbędzie się losowanie w szwajcarskim Nyonie.

Z europejskich salonów czas jednak wrócić do ligowej rzeczywistości. W 19. kolejce Legię czeka wyjazd do Gliwic na pojedynek z Piastem.

- Chcemy mieć w drużynie takie przyzwyczajenie do tego, że każde spotkanie wygrywamy. Niezależnie od tego na jakim terenie gramy. Na pewno pojedziemy do Gliwic po to, aby zdobyć trzy punkty. Wiemy, że Piast gra coraz lepiej. Natomiast my chcemy zrobić to, co do tej pory, czyli być drużyną, która stara się dominować od pierwszej do ostatniej minuty. To jest nasz cel na najbliższy mecz ligowy i tak samo na ostatnią kolejkę, którą mamy za tydzień. Przez te 10 dni, które zostały, wymagamy od siebie koncentracji, pracy, determinacji i poświęcenia. Potem będzie czas na reset, odpoczynek, wspominanie - zaznaczył trener legionistów.

Reklama

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa!

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Ranking Ekstraklasy - kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama