Reklama

Reklama

Ivica Vrdoljak: Nie warto ryzykować

- Mam nadzieję, że od grudnia będę mógł trenować na boisku. To jednak nie oznacza, że w tym roku zagram. Być może byłaby taka szansa, ale nie warto ryzykować - powiedział zawodnik Legii Warszawa Ivica Vrdoljak, który wraca do zdrowia po kontuzji kolana.

"Niedawno minęły dwa miesiące od operacji i już dobrze się czuję. Mam nadzieję, że od grudnia będę mógł trenować na boisku. To jednak nie oznacza, że w tym roku zagram. Być może byłaby taka szansa, ale nie warto ryzykować. Zamierzam optymalnie przygotować się do rundy wiosennej" - powiedział Chorwat w trakcie cyklicznego spotkania z kibicami pod hasłem "B(L)iżej Legii".

Powrócić do podstawowego składu Chorwatowi będzie jednak trudno. Pozycja defensywnego pomocnika, na której najczęściej występował, jest obsadzona za sprawą Tomasza Jodłowca, Michała Pazdana czy Dominika Furmana. W przypadku problemów kadrowych Vrdoljak sporadycznie występował jednak jako środkowy obrońca.

Reklama

"Zawsze mówiłem, że gdybym grał jako stoper, zrobiłbym większą karierę i występowałbym w reprezentacji Chorwacji. Dlatego wolałbym grać na środku obrony. Decyzja jednak będzie zależała do trenera" - podkreślił.

Legia w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. W 13 kolejkach odniosła trzy porażki i w sumie straciła 15 goli.

"Obserwując mecze Legii w tej rundzie mam ochotę wbiec na boisko i pomóc kolegom - szczególnie kiedy widzę, że mecz nie układa się po naszej myśli. Siedząc na trybunach lub przed telewizorem bardzo to przeżywam. Trzeba jednak sobie radzić również z kontuzjami" - przyznał Vrdoljak.

W wyniku słabej postawy zespołu norweskiego trenera Henninga Berga zastąpił Rosjanin Stanisław Czerczesow.

"Nie miałem jeszcze okazji z nim pracować, ale widziałem, że po pierwszych treningach chłopaki schodzili bardzo zmęczeni. Teraz zajęcia są lżejsze, ponieważ gramy co trzy dni. Na razie nie mogę ocenić pracy nowego szkoleniowca" - zakończył Vrdoljak.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Typuj wyniki spotkań EkstraklasyWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy