Hiszpanie wprost o Legii. Grzmią o polskim piekle. "Już oszukali UEFA"

Legia Warszawa rozpoczęła swój udział w fazie ligowej Ligi Konferencji od wygranej 1:0 z Realem Betis na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. O zwycięstwie ekipy trenera Goncalo Feio głośno jest w hiszpańskich mediach. Tamtejsi dziennikarze wzięli pod lupę także zachowanie fanów "Wojskowych", pisząc o "polskim piekle". Zaznaczają także, że ci "już oszukali UEFA".

Kadry z meczu Legia Warszawa - Real Betis
Kadry z meczu Legia Warszawa - Real Betis/Beata Zawadzka/East News / Grzegorz Wajda/REPORTER/East News

Udało się - Legia Warszawa zainaugurowała fazę ligową Ligi Konferencji od wygranej na własnym stadionie z Realem Betis 1:0. Choć sformułowanie "udało się" nie jest w tym kontekście zbyt fortunne. Podopieczni trenera Goncalo Feio ciężko zapracowali sobie bowiem na trzy punkty, które ostatecznie zapewnił im swoim golem z 23. minuty Steve Kapuadi.

Porażka ekipy z Andaluzji odbiła się szerokim echem w hiszpańskich mediach.

Smutny debiut w polskim piekle

~ podsumował czwartkowe spotkanie znany dziennik "As"

Legia Warszawa - Real Betis. W Hiszpanii głośno o oprawie Legii. "Polskie piekło"

Tamtejsi eksperci orzekli, że Legia przystąpiła do meczu znacznie bardziej zaangażowana, a piłkarze Realu Betis kompletnie na to nie zareagowali. Sporo miejsca poświęcono także oprawie, jaką przygotowali fani "Wojskowych".

Najbardziej radykalni kibice już „oszukali” UEFA. Mecz opóźnił się o kilka minut z powodu dymu lecącego z flar

~ napisali dziennikarze "Asa"

- Odważną, delikatnie mówiąc, oprawę, ultrasi Legii pokazali tuż przed spotkaniem z Betisem. Na trybunach pojawiła się gigantyczna głowa byka, a poniżej uciekający w przerażeniu kibice ubrani na zielono i biało, reprezentujący fanów Betisu. Sekcja kibiców "ultra" Legii znana jest ze swojej zaciekłości i zawziętości, jaką prezentuje przed meczami, także w europejskich pucharach - czytamy dalej.

Hiszpanie opisali też historię dotychczasowych "zatargów" Legii z UEFA, z naciskiem na słynny transparent z meczu z Molde.

Na łamach "Marki" można natomiast przeczytać o rozczarowaniu w wykonaniu Betisu przed zbliżającymi się derbami z Sevillą. Znany dziennik pochwalił przy tym Legię za dobrą organizację w obronie oraz wykorzystaniu skutecznej strategii, przez którą goście mieli problemy z dochodzeniem do sytuacji strzeleckich.

Kilka gorzkich słów pod adresem zawodników Betisu zapisali także eksperci "Mundo Deportivo".

Real Betis wciąż nie radzi sobie w Europie i w ten czwartek zaprezentował swój bolesny wizerunek w premierowym meczu fazy ligowej Ligi Konferencji. Został sprawiedliwie pokonany 1:0 przez bardzo ograniczoną Legię Warszawa, która w drugiej połowie dzięki kontratakom miała 2-3 szanse na podwyższenie wyniku