Reklama

Reklama

Henning Berg: Zagraliśmy tak ze względu na szacunek dla rywala

Legia Warszawa nie miała litości dla Miedzi Legnica - zagrała w mocnym składzie i wygrała 4-0 w 1/16 finału Pucharu Polski. - Zagraliśmy w takim składzie ze względu na szacunek dla rywala i dlatego, że chcieliśmy tu zwyciężyć - tłumaczył trener mistrzów Polski Henning Berg.

- Nie był to dla nas łatwy mecz. Miedź wymieniała wiele podań, a my nie wykorzystaliśmy wszystkich okazji do zdobycia gola - powiedział Berg, cytowany na oficjalnej stronie Legii.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej. To nie był dla nas łatwy mecz i musieliśmy być do niego przygotowani w stu procentach. Nie wykorzystaliśmy wszystkich sytuacji, jakie sobie stworzyliśmy, najważniejsze jest jednak zwycięstwo - dodał.

- Mieliśmy do rozegrania cztery mecze w dziesięć dni. Mamy wielu dobrych piłkarzy, dlatego mogliśmy sobie pozwalać na zmiany - komentował norweski szkoleniowiec.

Reklama

Berg wyjaśnił też dlaczego legioniści zaczęli mecz w tak mocnym składzie.

- Ranga meczu była istotna - gdybyśmy nie wygrali dziś meczu, nie moglibyśmy dalej walczyć o Puchar Polski. Zagraliśmy w takim składzie ze względu na szacunek dla rywala i dlatego, że chcieliśmy tu zwyciężyć - powiedział.

- Mogę zapewnić, że na sobotni mecz z Lechem wszyscy moi piłkarze będą gotowi. Są odpowiednio przygotowani do sezonu - zakończył trener Legii.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL