Reklama

Reklama

Henning Berg o hicie z Wisłą: Ten mecz będzie jak sparing

Zamiast głośnego dopingu i gorącej atmosfery, niedzielny mecz na szczycie T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa z Wisłą Kraków będzie przypominał nudny sparing. Obie drużyny wybiegną na boisko w niedzielę o godz. 13.00 przy pustych trybunach. - Straciliśmy nasz największy atut - żałuje trener stołecznego zespołu Henning Berg.

Zapewne stadion przy Łazienkowskiej wypełniłby się  podczas niedzielnego popołudnia do ostatniego miejsca. Nie dość, że rywalizacja Legii z Wisłą zawsze elektryzowała kibiców, to jeszcze oba zespoły walczą o mistrzostwo Polski. Przez chuligańskie wybryki kibiców w spotkaniu z Jagiellonią, Komisja Ligi zdecydowała, że to spotkanie odbędzie się bez kibiców. - Teraz nic już z tym nie zrobimy. Bardzo żałuję, że tak się stało. To źle wpływa na atmosferę i piłkę nożną. Mecz z Wisłą to takie derby dla całej Polski. Przed nami ważne zawody - uważa Dossa Junior, obrońca mistrzów Polski.

Reklama

- Poczujemy się, jakbyśmy grali sparing. Niedziela, godzina 13.00, puste trybuny. To nie jest normalne. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy na boisku swoją robotę do wykonania. Moi piłkarze będą mieli zadania, które muszą zrobić niezależnie od tego, czy ich grę oglądają z trybun cztery osoby czy czterdzieści tysięcy kibiców. Zresztą, te warunki, przy których przyjdzie nam grać, będą też ciężkie dla Wisły. Oni też nie przywykli do takiej sytuacji - dodaje trener Legii Warszawa.

Autor: Krzysztof Oliwa

Wyniki, terminarz i tabela T-Mobile Ekstraklasy

Typuj wyniki spotkań T-Mobile Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL