Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Henning Berg: Nie wiem, czy był to mój ostatni mecz

- W czwartek z Napoli zagraliśmy dobrze, dziś w Zabrzu nie. Co do tego, czy był to mój ostatni mecz w roli trenera Legii, to nie wiem czy tak będzie. Na pewno jednak spekulacje odnośnie tego, czy zostanę zwolniony czy nie, nie sprzyjają atmosferze wokół zespołu - mówił po remisowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze 2-2 szkoleniowiec Legii Henning Berg.

W Zabrzu Legia straciła kolejne punkty i do lidera Piasta traci już 10 punktów. - To duża strata i zdaję sobie sprawę, że nie wygląda to dobrze. Piast ma świetny sezon. Wygrywa mecz za meczem, traci mało bramek. Ta drużyna nie gra jednak ani w Pucharze Polski, ani w europejskich pucharach, jak my. Z Górnikiem straciliśmy dwie bramki po stałych fragmentach gry. To nie powinno było się wydarzyć, bo uczulałem zawodników na takie sytuacje. Strzeliliśmy wprawdzie dwa ładne gole, ale nie wykorzystaliśmy dziesięciu kolejnych dobrych okazji - komentował Berg. 

Dziennikarze pytali norweskiego szkoleniowca o sytuację z końcówki pierwszej połowy, kiedy to z boiska zszedł Michał Kucharczyk. Skrzydłowy Legii miał powiedzieć coś niecenzuralnego w kierunku trenera. 

Reklama

- Kucharczyk nie grał dzisiaj dobrze, a w trakcie gry nabawił się urazu. Bolała go noga i dlatego został zmieniony - wytłumaczył trener wicemistrza Polski. 

Co dalej z norweskim szkoleniowcem? 

- Na pewno takie spekulacje, czy nowym trenerem będzie Rosjanin, Polak czy ktoś inny, nie sprzyjają atmosferze w drużynie. Zespół odczuwa, to o czym się mówi i dywaguje. Od Legii oczekuje się samych wygranych, a niektórzy z piłkarzy nie do końca radzą sobie z tą presją. W trudnych dla klubu chwilach trzeba jednak się starać przezwyciężyć ciężkie momenty - podkreśla pracujący w Legii od grudnia 2013 roku Henning Berg, którego ma zastąpić przebywający już w Warszawie Rosjanin Stanisław Czerczesow. 

Z Zabrza Michał Zichlarz


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje