Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Henning Berg: Nie musimy mobilizować Wisły

Czy prezes Legii powinien motywować piłkarzy Wisły przed niedzielnym meczem z Lechem? – spytaliśmy Henninga Berga. – Nie ma takiej potrzeby, Wisła powinna chcieć wygrać dla siebie i swoich kibiców – odpowiedział trener mistrzów Polski.

W niedzielę już wszystko będzie jasne. Lech Poznań potrzebuje tylko punktu w meczu z Wisłą Kraków, aby zapewnić sobie tytuł mistrza Polski. Berg wierzy, że wiślacy odpowiednio podejdą do niedzielnej rywalizacji. - Wisła ma bardzo doświadczony skład, nie sądzę, aby potrzebowali dodatkowej motywacji. Oni powinni chcieć wygrać dla siebie i swoich kibiców, a nie dla nas - powiedział Norweg.

Berg wciąż ma nadzieję, że losy walki o mistrzowski tytuł jeszcze się odwrócą. Legia musi w niedzielę pokonać Górnika Zabrze i liczyć na to, że niewalcząca już o nic Wisła wywiezie komplet punktów z Poznania. - Czy do tego potrzebny jest cud? Nie wiem, nie znam się na tym. Znam się na piłce i wiem, że w futbolu wszystko może się zdarzyć. W niedzielę w Poznaniu i Warszawie odbędą się mecze, w których każdy scenariusz jest możliwy - stwierdził Berg.

Reklama

Legia musi pokonać w niedzielę Górnika. Zdaniem Norwega nie będzie to łatwe zadanie. - Górnik to dobry zespół, grający ofensywnie, do tego będzie miał świeżych piłkarzy, bo spora ich część odpoczywała w środę. Musimy zrobić swoje i czekać na potknięcie Lecha - dodał.

Warto przypomnieć, że jeszcze w rundzie jesiennej Legia miała dziewięć punktów przewagi nad Lechem. Na finiszu, to mistrzowie Polski muszą liczyć na wpadkę "Kolejorza". - Czy gdybym mógł cofnąć czas, zrobiłbym coś innego? Nie wiem. Za wcześnie na takie analizy. Sezon jeszcze nie jest skończony. Tak to jest w futbolu, że nawet jak wygrywasz mecz, to zawsze jest coś do poprawienia - zakończył trener.

Niezależnie od tego, czy Lech zdobędzie mistrzostwo Polski, Berg ma pozostać na stanowisku trenera "wojskowych". Weryfikacją jego pracy będzie Liga Europejska. Prezes Bogusław Leśnodorski postawił przed nim jasny cel - awans do fazy grupowej rozgrywek.

Krzysztof Oliwa

Wyniki, terminarz i tabela grupy mistrzowskiej Ekstraklasy

Wyniki, terminarz i tabela grupy spadkowej Ekstraklasy

Typuj wyniki spotkań Ekstraklasy


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne