Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Henning Berg: Jesteśmy w dobrej kondycji psychicznej

Trener piłkarzy Legii Warszawa Henning Berg zapewnił przed czwartkowym wyjazdowym meczem z kazachskim FK Aktobe w 4. rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej, że jego zespół jest zmotywowany i w dobrej kondycji psychicznej.

Legia gra w eliminacjach LE po tym, jak w poniedziałek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił jej wniosek o warunkowe dopuszczenie do 4. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Wcześniej UEFA ukarała mistrza Polski walkowerem za występ w meczu rewanżowym 3. rundy z Celtikiem Glasgow zawieszonego Bartosza Bereszyńskiego. Efektem walkowera było odpadnięcie Legii z rywalizacji o Champions League, choć na boisku wygrała 4-1 i 2-0.

"Nie zgadzamy się z decyzją UEFA, ale nic już nie możemy zrobić. Możemy tylko grać jak najlepiej, rozwijać się jako zespół i zwyciężać" - powiedział na konferencji prasowej w Aktobe trener Berg, cytowany na stronie stołecznego klubu.

Reklama

Jak zapewnił, drużyna jest w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. "W ostatnich meczach pucharowych i ligowych pokazaliśmy wysoką formę" - przypomniał Berg.

Jego podopieczni są faworytami najbliższego dwumeczu, ale Norweg zapewnił, że nie ma mowy o lekceważeniu. "Mamy do naszych przeciwników szacunek. Aktobe to dobry zespół, doskonale radził sobie w poprzednich rundach eliminacyjnych. Mecz w Kazachstanie na pewno będzie dla nas wyzwaniem" - zaznaczył.

Po konferencji prasowej Berg rozpoczął trening ze swoimi podopiecznymi. Warunki do gry nie są łatwe - w Kazachstanie jest obecnie upalnie i duszno.

"Nie chciałbym teraz mówić o tym, jak może na nas wpłynąć wysoka temperatura podczas meczu. Róbmy swoje. Wiemy na co nas stać. Jesteśmy bardzo silni. W dwóch ostatnich spotkaniach ligowych strzeliliśmy osiem goli, nie tracąc żadnego" - powiedział napastnik mistrzów Polski Marek Saganowski.

Spotkanie z FK Aktobe rozpocznie się o godz. 17 czasu polskiego. Rewanż - tydzień później w Warszawie.

Zobacz zestaw par 4. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje