Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Grupy kibicowskie Legii: Decyzje podejmujemy sami

Po decyzji UEFA o surowym ukaraniu Legii Warszawa za zachowanie kibiców głos zabrały grupy kibicowskie Legii, które przede wszystkim w ostrym tonie skrytykowały stowarzyszenie "Nigdy Więcej".

Legia musi zapłacić 105 tysięcy euro, dwa mecze Ligi Europejskiej przy Łazienkowskiej odbędą się bez udziału publiczności, a kibice "Wojskowych" mają zakaz wyjazdów na mecze europejskich pucharów do końca sezonu - to wczorajsza decyzja UEFA, będąca pokłosiem rasistowskich transparentów i okrzyków oraz odpalania rac przez fanów Legii podczas meczu Ligi Europejskiej w Lokeren.

Jeszcze zanim UEFA wydała decyzję, antyrasistowskie stowarzyszenie "Nigdy Więcej", które potępia zachowanie kibiców Legii i każdy przejaw rasizmu, poinformowało, że wspiera Legię w prośbie o jak najniższy wymiar kary.

Reklama

Wieczorem, już po werdykcie europejskiej federacji, na stronie legia.net pojawiło się oświadczenie grup kibicowskich Legii, które brzmi:

"W dniu dzisiejszym ukazało się zaskakujące oświadczenie skompromitowanego stowarzyszenia 'Nigdy Więcej', które w przeszłości wielokrotnie szkalowało kibiców Legii i dokładało wielu starań, aby Legia była surowo karana za prawdziwe jak i te wyimaginowane przewinienia stołecznych fanów. Abstrahując od powodów, dla których antypolskie "NW" nagle zmieniło swoją optykę, pragniemy poinformować, że ani ta, ani żadna inna instytucja nigdy nie będzie decydować o tym, jak będzie wyglądało życie trybun naszego stadionu. Nie zamierzamy wspierać żadnych inicjatyw tej organizacji i oświadczamy, że na Żylecie nie ma i nie będzie miejsca dla lewacko-tęczowej propagandy" - napisali kibice.

"Ciągle prowadzimy dialog z Zarządem Klubu. Wiemy ile udało już nam się zrobić i wiemy, ile jeszcze pracy przed nami. Jednak decyzję o eliminacji z trybun marginalnych zachowań uznanych za rasistowskie podejmujemy tylko i wyłącznie my sami, i to jedynie ze względu na surowe kary nakładane na Legię przez UEFA" - czytamy w oświadczeniu.

Grupy Kibicowskie Legii Warszawa

Co sądzisz o karze dla Legii? Zbytu surowa, czy zbyt łagodna?


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje