Reklama

Reklama

F91 Dudelange - Legia 2-2. Sa Pinto: Gratuluję awansu sędziemu

Legia Warszawa skompromitowała się odpadając z mistrzem Luksemburga, ale trener Ricardo Sa Pinto już wie, kto zawinił. - Mogę pogratulować awansu sędziemu - powiedział po zakończeniu meczu.

Legia w dziecinny sposób straciła dwa gole na początku spotkania. Najpierw fatalnie zachowali się Chris Philipps i Michał Pazdan, zostawiając niekrytego zawodnika, zaś przy drugiej bramce Dudelange "rozklepało" warszawską defensywę.

Przypomnijmy, że liga luksemburska jest sklasyfikowana na 46 z 55 lig europejskich, a drużyna F91 Dudelange sama siebie określa mianem amatorskiej. W wypowiedziach trenera Sa Pinto trudno jednak dopatrzyć się samokrytyki.

- Nie awansowaliśmy, bo sędzia popełniał błędy. Należał nam się rzut karny, ewidentny - w momencie gdy jeszcze wszystko było możliwe. Mogę pogratulować awansu sędziemu. My walczyliśmy do końca, robiliśmy co mogliśmy, ale sędzia był dziś za gospodarzami - mówił po meczu z Dudelange trener Legii, Ricardo Sa Pinto, cytowany przez portal Legia.net.

Reklama

- Rywali znam, byli dziś wyjątkowo zmotywowani. Grali bez presji, bawili się piłką. Dudelange ma kilku fajnych graczy, z przeszłością w wielkim futbolu. Ale to nie oni dziś wygrali, a sędzia. Teraz czeka nas trudny czas - zespół i klub. By osiągnąć pułap, do którego zmierzamy, potrzebujemy czasu. To się uda, ale wszyscy musimy zbroić się w cierpliwość. Wiem, że to się uda - dodał Pinto.

W dwumeczu padł wynik 4-3 dla drużyny z Luksemburga, wobec czego Legia odpadła z europejskich pucharów.

WG

Liga Europejska: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy