El. Ligi Mistrzów. Cork City - Legia 0-1. Wymiany koszulek nie było

Piłkarze Legii Warszawa zrobili pierwszy, choć jeszcze bardzo mały, krok w kierunku Ligi Mistrzów, wygrywając 1-0 na wyjeździe z irlandzkim Cork City. Po meczu gospodarze odmówili wymiany koszulek z mistrzami Polski. Powód okazał się prozaiczny.

Legia odniosła skromne zwycięstwo w pierwszej rundzie eliminacji po pięknym strzale Michała Kucharczyka w końcówce spotkania. Rewanż w Warszawie zostanie rozegrany w najbliższy wtorek.

Reklama

Po spotkaniu w Irlandii piłkarze Legii chcieli tradycyjnie wymienić się koszulkami z rywalami, ale ci grzecznie odmówili, podkreślając, że po prostu ich na to nie stać.

Tak właśnie miał wytłumaczyć całą sprawę trener Cork City John Caulfield, który jako piłkarz był legendą irlandzkiego zespołu.

- Ich budżet to 60 milionów, nasz jest 60 razy mniejszy - miał powiedzieć irlandzki szkoleniowiec.

- Zmierzyliśmy się ze świetną drużyną, która w swoim składzie ma fenomenalnych piłkarzy. Walczyliśmy do końca, lecz Legia strzeliła zwycięskiego gola. Staraliśmy się zaskoczyć Polaków, ale ostatecznie, patrząc na przebieg spotkania, możemy być rozczarowani porażką. Zasłużyliśmy na więcej, bo rozegraliśmy kapitalny mecz - powiedział Caulfield, cytowany na legia.net.

Eliminacje Ligi Mistrzów: wyniki, strzelcy, terminarz

WS

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Cork City FC | Liga Mistrzów

Reklama

Reklama

Reklama