Reklama

Reklama

Ekstraklasa. Zwycięstwo Legii z Wisłą jest historyczne

Zwycięstwo Legii Warszawa z Wisłą Kraków 7-0 to najwyższa wygrana dla drużyny ze stolicy od 51 lat. Z kolei dla "Białej Gwiazdy" to najwyższa porażka w XXI wieku.

Legia, w takich rozmiarach, wygrała ostatni raz 16 czerwca 1968 roku. Przypomniał o tym Wojciech Frączek, znany statystyk piłkarski. Było to w przedostatniej kolejce sezonu 1967/68. Warszawianie ograli wtedy ŁKS Łódź, który wspólnie z Gwardią Warszawa spadł z ligi. Z kolei "Wojskowi" zdobyli wicemistrzostwo Polski, znajdując się za plecami tylko Ruchu Chorzów.

Przegrywając w Warszawie 0-7 Wisła Kraków pobiła swoje niechlubne rekordy. Tak wysoko nie przegrała od 19 sierpnia 1956 roku. Wtedy "Biała Gwiazda" też grała w Warszawie, a rywalem również była Legia, która wygrała tamto spotkanie 12-0.  "Legioniści" występowali wtedy pod nazwą CWKS Warszawa i zdobyli mistrzostwo Polski. Wisła zajęła piąte miejsce.

Reklama

Tak wysoko, jak w niedzielnym spotkaniu "Biała Gwiazda" nie przegrała w żadnych rozgrywkach w XXI wieku. Jednocześnie była to dla krakowian piąta porażka z rzędu. Dłuższą serię mieli tylko w sezonie 2016/17, kiedy przegrali siedem kolejnych spotkań. 

MP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę PKO Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama