• 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

​Ekstraklasa. Legia Warszawa przegrała w sparingu z Red Bullem Bragantino

Piłkarze Legii Warszawa, przebywający na zgrupowaniu w austriackim Leogang, przegrali w sparingu z brazylijskim zespołem Red Bull Bragantino 1-3 (1-1). Bramkę dla wicemistrzów Polski, już w trzecim kolejnym meczu, zdobył Jarosław Niezgoda.

Napastnik Legii trafił do siatki w 36. minucie, dając warszawskiemu zespołowi prowadzenie. Później gole strzelili już tylko rywale - dwukrotnie Ytalo z rzutów karnych (w 38. i 49. minucie), a raz Leo Ortiz (55.).

W pierwszej połowie w zespole Legii wystąpił sprowadzony niedawno z Jagiellonii czołowy piłkarzy ekstraklasy - Litwin Arvydas Novikovas.

Po przerwie trener Aleksandar Vuković dokonał łącznie dziesięciu zmian. Jedynym piłkarzem, który spędził na boisku 90 minut był obrońca Igor Lewczuk.

W dwóch poprzednich sparingach w Austrii Legia wygrała wysoko z zespołami czeskiej ekstraklasy - 5-0 z FK Pribram i 3-0 z wicemistrzem tego kraju Viktorią Pilzno.

Sezon ligowy ekipa z Łazienkowskiej rozpocznie 21 lipca meczem u siebie z Pogonią Szczecin. Wcześniej wystąpi w eliminacjach Ligi Europy.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa