Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Cracovia – Legia Warszawa 0-0. Mączyński: Wiśle będę kibicował do końca życia

Krzysztof Mączyński opuścił Wisłę Kraków ponad pół roku temu, ale wizyty na stadionie Cracovii wciąż wywołują u niego dodatkowy dreszcz emocji. – Dla mnie te mecze to zawsze będą derby – podkreśla reprezentant Polski.

W letnim oknie transferowym Mączyński odszedł z Wisły do Legii i przez wielu krakowskich kibiców został uznany za zdrajcę. Gdy przyjechał z Legią na Reymonta, trybuny nie zostawiły na nim suchej nitki. Mimo to Mączyński podkreśla, że cały czas jest zżyty z Wisłą.

- To, że dzisiaj gram w Legii, nie zmienia faktu, że kibicuję Wiśle i tak będzie do końca życia - podkreślał pomocnik mistrzów Polski po remisie z Cracovią 0-0.

Przy Kałuży Mączyński też nie miał lekko. Choć sobotnie spotkanie obejrzało niewiele ponad 2 tys. kibiców (na Cracovii trwa bojkot, a dodatkowo spotkania mogą oglądać tylko posiadacze karnetów), to były zawodnik Wisły nasłuchał się pod swoim adresem niewybrednych wyzwisk. Mimo to zagrał całkiem niezłe spotkanie.

Reklama

- To była wyrównana potyczka i przede wszystkim każdy punkt zdobyty na wyjeździe trzeba doceniać. Obie strony stworzyły sytuacje i każdy mógł zgarnąć pełną pulę. A skończyło się remisem, który nikogo nie krzywdzi. Poza tym to był widowisko mecz dla kibiców - uważa Mączyński.

Spotkanie odbywało się jednak w trudnych warunkach. W sobotni wieczór było aż 8 stopni mrozu, do tego wcześniej dość mocno padał śnieg. Mączyński nie zamierzał jednak szukać wymówek w warunkach atmosferycznych.

- Nie możemy zrzucać winy na pogodę, bo doskonale wiemy jaka jest pora roku. Boisko w Krakowie nie było w najlepszym stanie, ale było takie samo i dla Cracovii, i dla nas, dlatego nie wypada nam się tym bronić - podkreśla Mączyński.

Po remisie w Krakowie Legia spadła na drugie miejsce w tabeli, ale ma tyle samo punktów co lider Jagiellonia Białystok. Z kolei Cracovia zajmuje 11. pozycję.

Z Krakowa Piotr Jawor

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama