Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Boniek po porażce Legii: Niech to uświadomi pseudoznawców

Czwartkowe starcie Ligi Europy mistrzów Polski Legii z liderem Serie A - Napoli z uwagą obserwował wiceprezydent UEFA Zbigniew Boniek. Specjalnie dla Interii podzielił się wrażeniami.

- Ten mecz był papierkiem lakmusowym i niestety pokazał, jaka jest różnica między naszą piłką klubową a włoską. Pokazał też, że marzenia o grze w reprezentacji niektórych piłkarzy są na razie bezpodstawne. Pokazał piłkarską różnicę - podkreśla Zbigniew Boniek.

Do 76. minuty Legia dzielnie się broniła, ale gdy do siatki właśnie wtedy trafił Lorenzo Insigne, worek z bramkami się rozwiązał. Kolejne dwa trafienia były dziełem rezerwowych w tym meczu - Victora Osimhena i Matteo Politano, za którego neapolitańczycy zapłacili Interowi 19 mln euro. Za Osimhena wyłożyli ponad trzykrotnie więcej - 70 mln euro.   

Reklama

- Dopóki graliśmy z Napoli prawie B, to jeszcze gra naszej drużyny jakoś funkcjonowała i wydawało się, że może uda się wytrwać do końca z czystym kontem bramkowym.

Natomiast gdy zaczęli się pojawiać podstawowi gracze Napoli i cały zespół włoski zaczął dokręcać śrubę, to nagle różnica zrobiła się tak wielka, że w ostatnich minutach spotkanie przypominało środowy mecz Ligi Mistrzów Benfica - Bayern - zauważył Boniek.

Boniek: Szkoda pierwszej połowy

Były prezes PZPN-u żałuje pierwszej połowy w wykonaniu legionistów.

- Mimo tej wielkiej różnicy trochę szkoda, że przede wszystkim w pierwszej połowie Legia nie starała się za wszelką cenę zdobyć bramki, wyjść ze zdecydowaną kontrą. Raczej się nastawiała na zachowanie status quo, bronienie remisu. Wszyscy widzieliśmy, jak to się skończyło - żałuje.

- Szkoda, ale świat się nie zawalił. Legia nadal ma wielką szansę na wyjście z grupy. Niech walczy - namawia Boniek.

- Takie mecze powinny uświadomić pseudoznawcom, którzy jeszcze niedawno kreowali kilku piłkarzy Legii na reprezentantów Polski, jak bardzo się mylili. Nie chcę operować nazwiskami, ale przed tymi piłkarzami jeszcze dużo pracy - uważa Zbigniew Boniek.

Michał Białoński, InteriaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje