Reklama

Reklama

Bogusław Leśnodorski: Henning Berg zbliży nas do Europy

Henning Berg został nowym trenerem Legii Warszawa podpisując 2,5-letni kontrakt. "Jego podejście do zawodu i standardy, które wprowadzi do klubu, na pewno zbliżą nas do "'Europy'" - mówi Bogusław Leśnodorski, prezes stołecznego zespołu, cytowany przez internetową stronę Legii.

Henning Berg został nowym trenerem Legii Warszawa podpisując 2,5-letni kontrakt. "Jego podejście do zawodu i standardy, które wprowadzi do klubu, na pewno zbliżą nas do "'Europy'" - mówi Bogusław Leśnodorski, prezes stołecznego zespołu, cytowany przez internetową stronę Legii.

"Henning Berg zrobił bardzo dobre wrażenie podczas bezpośredniego kontaktu. Jego podejście do zawodu i standardy, które wprowadzi do klubu, na pewno zbliżą nas do "'Europy'". Elementem przeważającym szalę na jego stronę było właśnie to oraz długa, wielopłaszczyznowa dyskusja, która skłoniła nas do podjęcia takiej decyzji" - tłumaczył prezes mistrzów Polski.

Berg był piłkarzem Blackburn Rovers, z którym zdobył mistrzostwo Anglii, oraz Manchesteru United (dwa tytuły i wygranie Ligi Mistrzów). Jako trener pracował w rodzinnej Norwegii i krótko z Blackburn.

Reklama

"To młody szkoleniowiec, który posiada wystarczającą wiedzę, determinację oraz doświadczenie wyniesione ze swojej długiej kariery piłkarskiej - ale również kariery trenerskiej - do tego, aby popchnąć nas do przodu. Chcemy, by uświadomił klub oraz drużynę o elementach, które mogą stanowić przyczynek do sukcesu, szczególnie w tych rozgrywkach, które najbardziej leżą nam na sercu - czyli na międzynarodowej arenie. Chciałbym podkreślić, że ta zmiana nie jest podyktowana osiąganymi wynikami, ponieważ one nie miały wpływu na naszą decyzję" - dodał Leśnodorski.

Legia prowadzi w T-Mobile Ekstraklasie z pięciopunktową przewagą nad Górnikiem Zabrze i Wisłą Kraków. W środę odpadła jednak 1/8 finału Pucharu Polski i nie obroni tego trofeum, które wywalczyła w trzech ostatnich latach. W Lidze Europejskiej przegrała pięć meczów grupowych, pierwsze zwycięstwo i gola strzelając dopiero w ostatnim spotkaniu wygranym z Apollonem Limassol 2-0.

Co zatem bezpośrednio zadecydowało o rozstaniu z Urbanem?

"Wizja rozwoju. Perspektywa nakreślona przez trenera nie do końca była zbieżna z tym, czego oczekiwał klub. Od dłuższego czasu toczyły się rozmowy dotyczące wizji rozwoju Legii oraz tego, jak klub życzyłby sobie, aby wyglądała współpraca ze sztabem szkoleniowym. Po długich debatach i dyskusjach, klub doszedł do wniosku, że niezbędny jest krok w przód i zatrudnienie kogoś ze świeżym spojrzeniem oraz doświadczeniem wyniesionym z wielkich, europejskich zespołów. Naszym celem jest udoskonalenie pewnych aspektów, które nie funkcjonowały tak, jakbyśmy sobie tego życzyli" - mówił prezes Legii.

Zobacz terminarz T-Mobile Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy