• 6 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (25 pkt.)

AS Trenczyn - Legia. Malarz: Nie podniecamy się wynikiem

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z AS Trenczyn 1-0 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bramkę dla ekipy mistrza Polski zdobył Nemanja Nikolić, który w 69. minucie pewnie wykorzystał świetne podanie Michała Kucharczyka.

Dla Węgra był to już czwarty gol w trzecim meczu w europejskich pucharach w tym sezonie.

- Graliśmy konsekwentnie, wykonywaliśmy zadania. Nie podniecamy się jednak tym wynikiem, przed nami jeszcze druga połowa, czyli rewanż w Warszawie - powiedział Arkadiusz Malarz, bramkarz Legii, który kilka razy uratował skórę mistrzom Polski.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się też Michał Pazdan. Obrońca, jeden z najlepszych polskich piłkarzy podczas niedawnych mistrzostw Europy, nie miał jednak czasu na odpoczynek po turnieju we Francji. Zawodnik Legii niemal z marszu wszedł w nowy sezon. - Nie jest lekko, gdy czyta się, że inni piłkarze mają w tym czasie urlopy - powiedział Pazdan.

Wyjazdowa wygrana stawia mistrzów Polski w bardzo dogodnej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym, które odbędzie się w środę 3 sierpnia w Warszawie.