• 6 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (5 pkt.)

Ajax Amsterdam nie zwalnia w lidze holenderskiej

Ajax Amsterdam, rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej, odniósł szóste z rzędu zwycięstwo w holenderskiej ekstraklasie. W niedzielnym meczu 23. kolejki pokonał na wyjeździe Vitesse Arnhem 1-0 (1-0).

Jedyną bramkę meczu zdobył w 26. minucie Davy Klaassen. W drugiej połowie ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego.

W pięciu ostatnich spotkaniach holenderskiej ekstraklasy Ajax nie stracił gola. W tabeli z dorobkiem 55 punktów zajmuje drugie miejsce.

W pierwszym meczu 1/16 finału LE Legia Warszawa zremisowała u siebie z Ajaksem 0-0. Rewanż w Amsterdamie odbędzie się w najbliższy czwartek.

Dowiedz się więcej na temat: Ajax Amsterdam | Legia Warszawa | Liga Europejska | Davy Klaassen