Reklama

Reklama

Adam Hlouszek oficjalnie piłkarzem Legii Warszawa

​Czech Adam Hlouszek został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Lewy obrońca, który ostatnio występował w VfB Stuttgart, podpisał z wicemistrzem Polski 3,5-letni kontrakt.

​Czech Adam Hlouszek został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Lewy obrońca, który ostatnio występował w VfB Stuttgart, podpisał z wicemistrzem Polski 3,5-letni kontrakt.

Hlouszek dołączył w sobotę do przebywających na Malcie kolegów z nowej drużyny.

- W Czechach grałem jako skrzydłowy, ale w Niemczech już głównie jako lewy defensor, ale również jako stoper. Mogę więc występować na wielu pozycjach. Nie wiem jeszcze zbyt wiele o Legii, ale w VfB Stuttgart sporo o tym klubie opowiadał mi Przemysław Tytoń. Przedstawiał Legię jako najlepszy i największy klub w Polsce - powiedział Hlousek w wywiadzie na oficjalnej stronie Legii.

Pozycja lewego obrońcy od dłuższego czasu była najsłabiej obsadzona w stołecznym klubie.

Reklama

- Po długim okresie, w którym nominalnym lewym obrońcą był jedynie Tomek Brzyski, trener będzie miał większy wachlarz możliwości. Kto będzie grał? To zweryfikuje boisko i treningi. Możemy jednak powiedzieć wprost: mamy konkurencję na lewej obronie - skwitował natomiast dyrektor sportowy wicemistrzów Polski Michał Żewłakow na Legia.com.

Wcześniej zawodnikami Legii zostali Artur Jędrzejczyk, Ariel Borysiuk, Jarosław Niezgoda i Fin Kasper Hamalainen. Umowę ze stołecznym zespołem podpisał również Radosław Cierzniak, ale ma dołączyć do "Wojskowych" dopiero w lipcu, kiedy wygaśnie jego kontrakt z Wisłą Kraków.

W ekipie wicemistrza Polski wiosną nie zagrają natomiast Dominik Furman (powrót z wypożyczenia do FC Toulouse), Michał Żyro (trafił do angielskiego drugoligowca Wolverhampton Wanderers), Ivan Trickovski (AEK Larnaka), Arkadiusz Piech (AEL Limassol) i Brazylijczyk Pablo Dyego (Fluminese Rio de Janeiro).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy