Reklama

Reklama

Sławomir Peszko podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk

Sławomir Peszko został w ostatnim dniu okienka transferowego nowym piłkarzem Lechii Gdańsk - poinformował oficjalnie klub Ekstraklasy.

Sławomir Peszko został w ostatnim dniu okienka transferowego nowym piłkarzem Lechii Gdańsk - poinformował oficjalnie klub Ekstraklasy.

30-letni boczny pomocnik podpisał z Lechią trzyletni kontrakt. Do Gdańska trafił z niemieckiego FC Koeln.

- Decyzja o przyjściu do Gdańska była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana. Ostatnio w Kolonii miałem kłopoty z regularną grą. Co prawda w ubiegłym sezonie rozegrałem sporo spotkań, ale to nie było do końca to, czego bym oczekiwał. Teraz w ogóle nie zagrałem w Kolonii, więc dojrzałem do decyzji o zmianie barw klubowych. Lechię wybrałem dlatego, że w swoich działaniach była najbardziej konkretna i mocno zaangażowana w to, by mnie do siebie ściągnąć. A skoro ktoś bardzo ciebie chce, to powinno się z tego skorzystać - powiedział Peszko, cytowany na oficjalnej stronie Lechii.

Reklama

- Wiem, że oczekiwania w Gdańsku są rozbudowane i sięgają europejskich pucharów. Na pewno zespół ma potrzebną jakość, żeby ten cel osiągnąć. A jeśli ja miałbym w tym wszystkim Lechii pomóc, to zrobię to z chęcią i przyjemnością - dodał reprezentant Polski.

Peszko został powołany przez selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę na piątkowy mecz z Niemcami i poniedziałkowy z Gibraltarem w eliminacjach Euro 2016. Zgrupowanie kadry w Warszawie zaczyna się dzisiaj.

Nowy piłkarz Lechii to wychowanek Nafty Jedlicze. Potem grał w Wiśle Płock i Lechu Poznań.

W 2011 roku Peszko zaczął zagraniczną karierę. Przez większą jej część związany był z FC Koeln, w międzyczasie przebywał na wypożyczeniu w angielskim Wolverhampton.

W klubie z Kolonii rozegrał 90 spotkań, w których zdobył pięć bramek oraz zaliczył 21 asyst.

Na koncie ma 32 mecze i dwa gole w pierwszej reprezentacji Polski.

W poniedziałek Lechia zakontraktowała też Michał Chrapka i Aleksandara Kovaczevicia, a w niedzielę Milosza Krasicia.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL