Reklama

Reklama

Rafał Wolski blisko Lechii Gdańsk

​Rafał Wolski w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem Lechii Gdańsk - poinformował na Twitterze Mateusz Borek. Ostatnie pół roku Wolski spędził w Wiśle Kraków, do której był wypożyczony z Fiorentiny. Lechia ma wykupić go z włoskiego klubu.

Ekstraklasa. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Wolski w rundzie wiosennej ostatniego sezonu był jednym z najlepszych piłkarzy Wisły Kraków. W 14 meczach strzelił cztery gole i zaliczył aż dziewięć asyst.

Wisła do 15 maja mogła skorzystać z prawa pierwokupu zawodnika z Fiorentiny, ale nie zdecydowała się na taki ruch, gdyż nie była w stanie zapłacić za zawodnika ustalonej wcześniej kwoty 500 tys. euro.

Reklama

Krakowski klub próbował przedłużyć okres wypożyczenia Wolskiego o kolejne pół roku, ale Fiorentina nie chciała przystać na takie rozwiązanie.

Według informacji dziennikarza Polsatu Mateusza Borka, piłkarz trafi teraz do Lechii Gdańsk, z którą ma podpisać trzyletni kontrakt. Lechia zamierza wykupić zawodnika z Fiorentiny.

Jeśli transfer dojdzie do skutku, Wolski będzie drugim letnim wzmocnieniem gdańskiego klubu po Milenie Gamakowie, który trafił do Lechii z Botewu Płowdiw.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL