• 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Puchar Polski. Jagiellonia - Lechia 0-1. Artur Sobiech bohaterem finału

Artur Sobiech rozpoczął finał Pucharu Polski na ławce rezerwowych, a został bohaterem meczu. Napastnik Lechii Gdańsk strzelił zwycięskiego gola w starciu z Jagiellonią Białystok 1-0 i został wybrany najlepszym piłkarzem finału.

Sobiech pojawił się na murawie dopiero w 69. minucie, gdy zmienił Konrada Michalaka.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry uprzedził obrońców oraz bramkarza Jagiellonii - Mariana Kelemena i trafił z bliska trafił do siatki, dając zwycięstwo Lechii.

To drugi Puchar Polski w historii dla Lechii. Poprzednio dokonała tego w 1983 roku.

Sobiech otrzymał po meczu nagrodę dla najlepszego piłkarza finału.

- Po to są zmiany, żeby pomóc drużynie. Dopełniłem formalności - powiedział skromnie w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Jaki był przepis na sukces? - Trzeba mieć instynkt napastnika i przewidywać sytuację na boisku - powiedział.