Reklama

Reklama

Portugalskie media: Paweł Dawidowicz w Benfice do 2019 roku

Paweł Dawidowicz z Lechii Gdańsk będzie według portugalskich mediów graczem Benfiki Lizbona do 2019 roku. Do zespołu Orłów polski pomocnik ma dołączyć w czerwcu.

Paweł Dawidowicz z Lechii Gdańsk będzie według portugalskich mediów graczem Benfiki Lizbona do 2019 roku. Do zespołu Orłów polski pomocnik ma dołączyć w czerwcu.

Jak poinformował we wtorek największy portugalski dziennik sportowy "Record", testy medyczne, które Dawidowicz odbył w Lizbonie w poniedziałek, przebiegły pomyślnie i polskiego zawodnika można już traktować jak gracza Benfiki.

Gazeta ujawniła, że wprawdzie nie doszło jeszcze do podpisania umowy z pomocnikiem Lechii Gdańsk, ale obie strony porozumiały się już co do warunków kontraktu.

"Dawidowicz, który przyleciał do Lizbony w niedzielę wieczorem w towarzystwie rodziców i agenta sportowego, był pod dużym wrażeniem miasta. Żałował tylko, że pogoda nie dopisała w czasie jego obecności w stolicy" - odnotował portugalski dziennik.

Reklama

Dziennikarze "Recordu" o opinię na temat polskiego pomocnika poprosili klubowego kolegę Dawidowicza, Brazylijczyka Deleu. "Paweł wydaje się być chudym i słabym fizycznie, ale w rzeczywistości to silny zawodnik. Na pewno pokaże się z dobrej strony w lidze portugalskiej" - stwierdził obrońca Lechii Gdańsk.

Portugalskie media przewidują, że choć Dawidowicz jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, to z pewnością, z uwagi na młody wiek i małe doświadczenie, rozpocznie występy w Benfice w jej rezerwach. Inną opinię na ten temat ma portugalski napastnik Zawiszy Bydgoszcz Bernardo Vasconcelos.

"Dawidowicz ma szansę gry i potencjał na pierwszy skład Benfiki już na starcie. Jestem pod wrażeniem tego 18-letniego chłopaka. Jest bardzo dojrzały podczas gry, rzadko traci piłkę i w ostatnich miesiącach zrobił ogromne postępy" - powiedział Vasconcelos w wywiadzie dla "Radia Renascenca".

Napastnik Zawiszy porównał styl gry Polaka do 21-letniego pomocnika Sportingu Lizbona i reprezentacji Portugalii Williama Carvalho, którym zainteresowane są obecnie największe kluby świata. "Obaj grają bez finezji, ale bardzo rozsądnie" - dodał Vasconcelos.

Jeśli dojdzie do finalizacji transferu pomocnika Lechii Gdańsk do Benfiki Paweł Dawidowicz stanie się pierwszym Polakiem w historii legendarnego klubu z Lizbony.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy