Reklama

Reklama

Pomocnik rozwiązał kontrakt. Zagra dla spadkowicza z Ekstraklasy

Słoweniec Egzon Kryeziu rozwiązał kontrakt z ekstraklasową Lechią Gdańsk. Pomocnik zwiąże się dwuletnim z Górnikiem Łęczna, który występuje w I lidze.

Pomocnik Egzon Kryeziu zmieni barwy klubowe. Po 2,5-letnim pobycie w Lechii Gdańsk rozwiązał kontrakt z Biało-Zielonymi. Jego nowym pracodawcą będzie spadkowicz z Ekstraklasy - Górnik Łęczna, piłkarz podpisze dwuletni kontrakt.

Reklama

Podczas pobytu w Gdańsku Słoweniec o kosowskich korzeniach dał się poznać jako bardzo miły i skromny człowiek. Dobrze włada językiem angielskim, a pod koniec pobytu, jak sam mówił - rozumiał 75 proc. tego co do niego mówiono po polsku. Problem w tym, że nie ma takiej pozycji na boisku jak: "fajny chłopak". 

Egzon Kryeziu zagra dla Górnika Łęczna

W czasie pobytu Kryeziu w Gdańsku zdecydowanie najlepszy dla niego był ostatni sezon 2021/22. To wówczas rozegrał 13 z 17 spotkań, które ogółem zaliczył w barwach Lechii Gdańsk. Odżył zwłaszcza po przejęciu drużyny przez trenera Tomasza Kaczmarka, gdy w hierarchii defensywnych pomocników przeskoczył Tomasza Makowskiego.  

Egzon Kryeziu przygotowywał się z drużyną Lechii Gdańsk do sezonu 2022/23 jednak jego szanse na grę w zbliżających się rozgrywkach były nikłe. Stąd decyzja o zakończeniu współpracy i związaniu się dwuletnim kontraktem z I-ligowym Górnikiem Łęczna.

Przypomnijmy, że już jutro, tj. 14 lipca w czwartek (już bez udziału Kryeziu) Lechia Gdańsk zagra o godzinie 17 w macedońskiej stolicy Skopje z północnomacedońską drużyną Akademija Pandew w 1. rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. W pierwszym meczu w Gdańsku było 4-1 dla Lechii.

Maciej Słomiński, Interia, Skopje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL