Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Paweł Dawidowicz podpisał kontrakt z Benfiką

Zawodnik Lechii Gdańsk Paweł Dawidowicz podpisał kontrakt z mistrzem Portugalii Benficą Lizbona - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu T-Mobile Ekstraklasy. To początek wielkiej kariery młodego Polaka, czy największy sukces - samo podpisanie kontraktu z wielkim klubem - ma już za sobą?

19-letni Paweł Dawidowicz rozegrał dopiero 31 spotkań w Ekstraklasie, strzelił jednego gola, ale jako obrońca z ich zdobywania nie będzie rozliczany. Ma talent, ale czy te 31 meczów na polskim podwórku wystarczy, by przebił się w jednym z najsilniejszych klubów Europy? Będziemy trzymać kciuki za Pawła!

Według portugalskiego serwisu sportowego "Mais Futebol" umowa została podpisana w Lizbonie w obecności prezesa "Orłów" Luisa Filipe Vieiry.

"Kontrakt podpisany przez Pawła Dawidowicza obowiązywać będzie od 1 lipca. Został zawarty na pięć lat" - poinformował serwis.

Reklama

Władze Benfiki nie chcą na razie ujawnić ostatecznej kwoty transferu polskiego piłkarza, podobnie jak przedstawiciele Lechii.

"Nie podajemy takich informacji. Na mocy ustaleń pomiędzy klubami ta kwota objętą jest bowiem tajemnicą" - powiedział PAP rzecznik prasowy Lechii Michał Lewandowski.

Medialne spekulacje w Portugalii wskazują, że mistrz Portugalii zapłacił za młodego Polaka dwa miliony euro.

Dawidowicz przybył do stolicy Portugalii w niedzielę wieczorem po raz drugi w tym roku. Pod koniec marca przeszedł w Lizbonie testy medyczne.

Zakontraktowanie młodego pomocnika z Polski było oceniane w Portugalii jako niespodziewany transfer. Większość komentatorów uważa, że Dawidowicz ma bardzo małe szanse, aby rozpocząć nowy sezon w pierwszym zespole Benfiki.

"Docelowym miejscem młodego gracza będzie zapewne drużyna rezerw" - napisał dziennik "Record".

Dawidowicz to trzeci zawodnik z Polski, z którym w ciągu ostatniego roku negocjowała Benfica. Na testach w słynnym klubie, finaliście ostatniej edycji Ligi Europejskiej, przebywali Bartosz Bereszyński oraz Piotr Parzyszek.

Dawidowicz jest wychowankiem Sokoła Ostróda, z którego w 2011 r. przeszedł do Lechii Gdańsk. W jej barwach zadebiutował w ekstraklasie w 2013 roku meczem z Zagłębiem Lubin. Będzie pierwszym polskim graczem w historii Benfiki.

Z Lizbony - Marcin Zatyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama