Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Mecz Lechii z Ruchem na nowej murawie

Zaplanowany w niedzielę mecz siódmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Lechii z Ruchem Chorzów odbędzie się na nowej nawierzchni. Po koncercie Justina Timberlake'a, który odbył się na PGE Arenie Gdańsk we wtorek 19 sierpnia, na stadionie wymieniono murawę.

- Już wcześniej postanowiliśmy, że po występie amerykańskiego piosenkarza położona zostanie nowa darń, dlatego też jej wymiana wliczona była w koszt organizacji koncertu. 19 sierpnia na PGE Arenie było 42 tysiące fanów Timberlake'a, z których 18 tysięcy bawiło się na murawie. Nawet gdyby nikt na niej nie przebywał to i tak, ze względu na ustawioną na boisku scenę, musielibyśmy usunąć całą starą trawę - powiedziała rzecznik prasowy Areny Gdańsk Operator Agnieszka Weissgerber.

Reklama

Do wymiany murawy przystąpiono na gdańskim stadionie tuż po zakończeniu tego koncertu. Z jednej strony boiska demontowano scenę, natomiast z drugiej ściągano darń razem z warstwą wegetacyjną ziemi. Nowa trawa przywieziona została przez 20 tirów, a jej wykładanie z rolek o szerokości 1,2 metra zakończono w czwartek.

- Przed rozwinięciem darni trzeba było odpowiednio przygotować warstwę wegetacyjną, która została najpierw mechanicznie rozluźniona, następnie zagęszczona do uzyskania odpowiednich parametrów nośnych, a później wyprofilowana przy użyciu równiarki laserowej. Na tym jednak proces wymiany się nie zakończył. Teraz trzeba wykonać odpowiednie prace pielęgnacyjne oraz tak przyciąć trawę, aby uzyskać wymagany efekt pasów - dodała.

Weissgerber zapewnia, że w niedzielę piłkarze Lechii i Ruchu będą mieli okazję zagrać na najwyższej jakości murawie. Przez 20 miesięcy była ona serwisowana niemal w taki sam sposób jak powinna być utrzymywana na płycie stadionu.

- Teraz jest bardzo sprzyjający okres na wymianę nawierzchni. Z jednej strony trawa wciąż intensywnie wegetuje, dzięki czemu szybko powinna się ukorzenić, a z drugiej murawa dostarczona z plantacji firmy Trawnik Producent, która przeprowadziła wymianę, jest niezwykle bujna i soczysta. Dzięki temu piłkarze Lechii będą mieli w tej rundzie na PGE Arenie Gdańsk zapewnione jak najlepsze warunki do gry - oceniła.

To już piąta wymiana nawierzchni na oddanym do użytku w sierpniu 2011 roku stadionie. Po raz pierwszy nową darń wyłożono w maju 2012 roku, tuż przed mistrzostwami Europy, a następnie w listopadzie 2012 przed towarzyskim meczem reprezentacji Polski z Urugwajem. Trzecia tego typu operacja poprzedziła rozegrane w lipcu 2013 roku spotkanie Lechii Gdańsk z Barceloną, a czwarta dokonana została na początku marca tego roku przed meczem ekstraklasy z Widzewem Łódź.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Lechia Gdańsk | PGE Arena Gdańsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje