Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Lechia wznowiła zajęcia bez nowych zawodników

Piłkarze Lechii Gdańsk rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do rundy rewanżowej ekstraklasy. W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 25 zawodników. Nie było w tym gronie nowych twarzy.

Trener Bogusław Kaczmarek zarządził najpierw trening biegowy na boisku z naturalną murawą, a następnie zabrał zawodników na sztuczną nawierzchnię, gdzie zagrali w piłkę... ręczną.

Reklama

- Inauguracyjne zajęcia miały charakter wprowadzający. Wielu zawodników, jak chociażby Brazylijczycy Deleu i Ricardinho, miało za sobą męczącą podróż. We wtorek rozpoczynamy różnego rodzaju badania medyczne i wydolnościowe. Z kolei w następny poniedziałek wyjedziemy do Władysławowa na pierwsze zgrupowanie, które potrwa 13 dni - poinformował szkoleniowiec.

Na pierwszym treningu pojawiło się 25 zawodników, ale tym gronie nie było żadnego nowego piłkarza. W zajęciach wzięli natomiast udział kontuzjowani w rundzie jesiennej bramkarze Sebastian Małkowski i Bartosz Kaniecki oraz pomocnik Maciej Kostrzewa, który latem zerwał więzadła krzyżowe. Nie zabrakło także narzekającego na uraz przywodziciela Sebastiana Madery, który jednak ćwiczył indywidualnie.

W inauguracyjnych zajęciach próżno było natomiast wypatrywać Abdou Razacka Traore, Pawła Nowaka, Marko Bajica czy Lewona Hajrapetjana. Dwóch pierwszym 31 grudnia skończyły się kontrakty, natomiast Serba i Ormianina z gry na wiosnę wykluczyły poważne urazy.

Traore nie zdecydował się co prawda przedłużyć umowy z Lechią, ale być może drugi strzelec ekstraklasy zdecyduje się wrócić niebawem do gdańskiego klubu. 

Traore przygotowuje się z reprezentacją Burkina Faso do Pucharu Narodów Afryki i na razie nie podpisał kontraktu z żadnym klubem.

- Rozmawiałem z nim w Wigilię, jednak nie wiem, na jakim etapie są obecnie negocjacje. Ja ich nie prowadzę, bo w tym klubie banku nie trzymam. Fakty są jednak takie, że obecnie Traore nie jest naszym zawodnikiem - wyjaśnił najstarszy szkoleniowiec ekstraklasy.

Ze zgrupowania we Władysławowie biało-zieloni wrócą 26 stycznia, a cztery dni później wyjadą na drugi obóz do Side. W Turcji przebywać będą do 13 lutego.

W okresie przygotowawczym gdańszczanie mają w planie dziewięć meczów kontrolnych. Drużyna trenera Kaczmarka zmierzy się we Władysławowie ze Stomilem Olsztyn, Wisłą Płock, Gryfem Wejherowo oraz Polonią Warszawa, natomiast ich rywale podczas tureckiego zgrupowania nie są jeszcze znani.

Na inaugurację rundy wiosennej zmierzą się 22 lutego w Warszawie z Polonią.

Dowiedz się więcej na temat: Lechia Gdańsk | Abdou Razack Traore | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje