Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

​Lechia Gdańsk. Tomasz Byszko dołączy do sztabu szkoleniowego

Tomasz Byszko będzie nowym asystentem trenera Lechii Gdańsk, Piotra Stokowca. 27-latek był do tej pory trenerem drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów oraz koordynatorem skautingu.

To naturalny ruch. Promowani do pierwszego zespołu są zawodnicy z klubowej akademii, promowani są również trenerzy. Tak się stało w przypadku Tomasza Byszki, do tej pory trenera występującej w CLJ drużyny Lechii U-15 oraz koordynatora skautingu. 

Reklama

Nowy asystent Piotra Stokowca jest posiadaczem licencji UEFA Youth Elite A, odpowiednika UEFA Pro w dorosłym futbolu. Byszko odbył wiele zagranicznych staży w klubach takich jak Dinamo Zagrzeb, Ajax Amsterdam, FC Porto, Benfica Lizbona, Slavia Praga, Crystal Palace.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Od kiedy przed bieżącym sezonem Lechia Gdańsk rozstała się z wieloletnim asystentem pierwszego szkoleniowca, Maciejem Kalkowskim, było pewne, że sztab ekstraklasowej drużyny musi zostać wzmocniony. Dokooptowanie do niego Byszki jest ruchem logicznym i uzasadnionym.

Pozostając w klimacie piłki młodzieżowej, którą dotychczas zajmował się Byszko - z naszych informacji wynika, że do finalizacji przejścia z Lechii Gdańsk do Bolonii 16-letniego Kacpra Urbańskiego nie jest wcale tak blisko, jak pisały media we wtorkowy wieczór.

Maciej Słomiński

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje