• 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Lechia Gdańsk. Stal Stalowa Wola rywalem w Pucharze Polski

W niedzielnym meczu rundy wstępnej Pucharu Polski Stal Stalowa Wola pokonała Skrę Częstochowa 3-1. W kolejnej rundzie drużyna z Podkarpacia zmierzy się z Lechią Gdańsk.

W minionym sezonie Lechia doszła do finału Pucharu Polski. Przegrała jednak z Cracovią po dogrywce 3-2. W 2019 roku podopieczni Piotra Stokowca wznosili to trofeum.

Tym razem swoją przygodę z Pucharem Polski Lechia rozpocznie od meczu ze Stalą Stalowa Wola. Ekipa z Podkarpacia w rundzie wstępnej pokonała bowiem Skrę Częstochowa 3-1 i awansowała do 1/32 finału.

Stal objęła prowadzenie, już w szóstej minucie, gdy rzut karny wykorzystał Piotr Mroziński. Tuż przed przerwą do siatki trafił jeszcze Kacper Śpiewak.

W 57. minucie kontaktową bramkę zdobył Radosław Gołębiowski. W końcówce jednak gola strzelił Michał Fidziukiewicz i odebrał Skrze nadzieje na awans.

MP

Dowiedz się więcej na temat: Lechia Gdańsk | Stal Stalowa Wola | Skra Częstochowa