Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk. Sławomir Peszko znów trenuje po kontuzji

Kontuzjowany od sierpnia pomocnik Lechii Gdańsk Sławomir Peszko wznowił dziś treningi z zespołem.

Ostatni mecz w Ekstraklasie 32-letni piłkarz rozegrał pod koniec sierpnia - w zremisowanym 1-1 spotkaniu z Wisłą w Krakowie ten boczny pomocnik nabawił się kontuzji kolana.

Co prawda Peszko uniknął operacji, ale dość długo trwała rehabilitacja. Później ćwiczył indywidualnie, a w poniedziałek wznowił zajęcia z drużyną.

- Jestem przygotowany do podjęcia normalnych treningów z zespołem i mogę powiedzieć, że będę do dyspozycji trenera Owena w sobotę na najbliższy ligowy mecz z Wisłą Płock w Gdańsku. Obiecałem, że postaram się wrócić na boisko jeszcze w tym roku i jak widać, nie były to słowa rzucone na wiatr. Liczę, że dostanę szansę gry i bardzo się cieszę, że w ostatnich tegorocznych meczach będę mógł pomóc drużynie. Po wygranej w derbach z Arką zamierzamy iść za ciosem i piąć się w tabeli - zapowiedział na klubowej stronie Peszko.

Reklama

W tym sezonie pomocnik gdańskiej drużyny wystąpił tylko w czterech ligowych spotkaniach, w którym zdobył bramkę. Peszko nie zagrał bowiem nie tylko w ośmiu poprzednich, ale również w trzech pierwszych meczach - była to bowiem kara za czerwoną kartkę jaką otrzymał w ostatniej potyczce minionych rozgrywek z Legią w Warszawie.

Dopiero na wiosnę gotowy do gry będzie kolejny skrzydłowy "Biało-zielonych" Lukas Haraslin. 21-letni Słowak zerwał więzadła krzyżowej już w drugim spotkaniu z Cracovią.

Poza tym na różne mniej poważne urazy narzekają inni zawodnicy Lechii - Mateusz Lewandowski, Jakub Wawrzyniak oraz Kanadyjczyk Steven Vitoria.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama