Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk. Piotr Stokowiec: Mladenović nie wiąże z nami przyszłości

W Lechii Gdańsk trwają rozmowy z zawodnikami, którym umowy kończą się 30 czerwca. Nie są to łatwe negocjacje.

W bieżącym tygodniu właścicielom Lechii udało się dojść do porozumienia ze środowiskiem lokalnym w sprawie podwyższenia klubowego kapitału i zamiany długu na nowe akcje (Czytaj więcej!). Jest to na pewno ruch, który poprawi finansowy standing Lechii na papierze. Teraz czas na poprawę zarządzania personelem i gotówką, tak by piłkarze otrzymywali wynagrodzenie na czas i nie rozwiązywali kontraktów z winy klubu. 

Reklama

Sprawy organizacyjne nie są domeną trenera Piotra Stokowca, który jest odpowiedzialny za sprawy szkoleniowe, ale w zawodowym sporcie finanse wpływają na pion sportowy. 30 czerwca kilku zawodnikom kończą się umowy z Lechią i na dziś nie wiadomo czy zostaną w Gdańsku do tego terminu, czy Stokowiec będzie miał ich do dyspozycji do końca sezonu.

- Zawodnicy, którym kończą się kontrakty, zostają z nami na pewno na trzy kolejne mecze. Każdy przypadek jest indywidualny, pracujemy na treningach tak jakby mieli zostać na długo, natomiast ich sytuacja jest złożona. Rozmowy się toczą, każde rozwiązanie jest możliwe, istotne jak zarząd poradzi sobie z negocjacjami. Czynnik ekonomiczny jest ważny, budżet jest zmniejszony, potrzebna jest odpowiedzialna polityka finansowa. Po wzięciu pod uwagę wszystkich czynników ekonomicznych i sportowych decyzje zostaną podjęte - powiedział na konferencji prasowej Piotr Stokowiec. Chodzi przede wszystkim o zawodników wypożyczonych do Lechii do końca czerwca - Jose Ze Gomesa i Kenny'ego Saiefa.

Wiadomo już, że Lechię opuszczą Błażej Augustyn i Marcel Wszołek, z którymi obowiązujące umowy nie zostaną przedłużone, ale najbardziej zagadkowa jest sytuacja Filipa Mladenovicia, którego w ostatnich dniach doniesienia medialne łączyły z Legią Warszawa (Czytaj więcej!). Chociaż nasze źródła łączą go raczej z klubami greckimi.

- Filip to świetny zawodnik, dużo dał naszemu klubowi, ale jego przyszłość nie jest związana z Lechią. W najbliższych dniach dowiemy się czy zostaje z nami na kolejny miesiąc - powiedział Stokowiec.

Lechia aktualnie zajmuje ósme miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Przed rundą finałową szanse na europejskie puchary wydają się być znikome. To diametralna różnica z poprzednim sezonem, w którym gdańszczanie na obecnym etapie byli liderem tabeli, mając na koncie 17 punktów więcej niż obecnie. 

- Nie chciałbym wszystkiego zrzucać na zmiany kadrowe. Po poprzednim sezonie postanowiliśmy większość pracy treningowej skierować na poprawę gry ofensywnej. Teraz mecze są widowiskowe, pada dużo goli, ma to odzwierciedlenie w statystykach, więcej jest dryblingów, podań w pole karne, ale cierpi na tym defensywa. Dogłębną analizę zrobimy po sezonie, ponieważ naczelnym celem jest zdobywanie punktów - przyznał trener Lechii.

Czy to, że w lidze Lechia gra w zasadzie "o pietruszkę" sprawi, że więcej szans dostaną młodzi zawodnicy? - Liczę na to że uda nam się pokazać część młodzieży jak Kuba Kałuziński, Kacepr Urbański, Egy czy Egzon Kryeziu, który jeszcze nie zadebiutował. Trzeba jednak pamiętać, że przygotowanie młodych zawodników do gry to pewien proces.

W niedzielę, 21 czerwca o godzinie 12.30 Lechia zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Tydzień temu obie drużyny zmierzyły się w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Padł wtedy remis 1-1.

Maciej Słomiński

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy