Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk. Piotr Stokowiec: Mecze z Rakowem dla nikogo nie są łatwe

- Mecze z Rakowem Częstochowa dla nikogo nie są łatwe, bo jest to bezkompromisowa drużyna - powiedział przed sobotnim spotkaniem w Gdańsku trener piłkarzy Lechii Piotr Stokowiec. W sierpniu w Bełchatowie biało-zieloni przegrali z beniaminkiem Ekstraklasy 1-2.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Do ostatniego w tym roku meczu z Rakowem zawodnicy Lechii przystąpią po wyjazdowej przegranej 0-3 z Jagiellonią Białystok, która była ich najwyższą w obecnym sezonie. Przed tą konfrontacją biało-zieloni odnieśli trzy ligowe zwycięstwa z rzędu.

Reklama

"Chcemy zakończyć tę rundę i jednocześnie spiąć ten udany dla nas rok wygraną. Inaczej spędza się czas wolny po zwycięstwie, a inaczej po porażce. Jest to dla nas bardzo ważny mecz i jego ciężar gatunkowy jest większy niż innych" - podkreślił na konferencji prasowej w Gdańsku Stokowiec.

Do tej pory Lechia przegrała pięć spotkań i jedną porażkę poniosła właśnie z Rakowem - 18 sierpnia uległa mu 1-2.

"W Bełchatowie przegraliśmy po błędach indywidualnych, których teraz chcemy się ustrzec. Wcześniejsze kolejki pokazały, że mecze z Rakowem dla nikogo nie są łatwe. Jest to drużyna wybiegana, mająca sporo jakości, a do tego bezkompromisowa, bo do tej pory zanotowała tylko jeden remis. Oczywiście oczekiwania wobec beniaminka i naszej drużyny są inne. Przed tym spotkaniem to nam przypisuje się rolę faworyta i to naszym obowiązkiem jest odnieść zwycięstwo, ale nastawiamy się na bardzo trudną konfrontację" - dodał.

Szkoleniowiec gdańskiej drużyny nie ukrywa, że przed meczem z zespołem z Częstochowy sporo czasu poświęcił na stałe fragmenty.

"Mieliśmy tydzień, aby odpowiednio przygotować się pod kątem tego przeciwnika. Mamy plan na to spotkanie i wiemy, jak chcemy zagrać. Zwracamy baczną uwagę na stałe fragmenty, ale wiedzieć to jedno, a trzeba to jeszcze przenieść na boisko. Daliśmy się zaskoczyć Jagiellonii, przy rzucie rożnym, takim wyblokiem na bliższy słupek i spodziewam się, że podobnie będzie chciał zachować się Raków. Musimy być czujni i skoncentrowani w defensywie, bo rywale grają kombinacyjnie i mają wiele schematów wykonania stałych fragmentów" - stwierdził.

W sobotnim meczu, który rozpocznie się o 15, w ekipie gospodarzy nie zagrają Rafał Wolski, Artur Sobiech (strzelił gola w pierwszym spotkaniu z Rakowem), Żarko Udoviczić, Błażej Augustyn i Jarosław Kubicki. Trzej pierwsi pauzują za kartki (Udoviczić za czerwoną), dwaj pozostali są kontuzjowani.

"Kartki i urazy to część tej gry. Poza tym w Rakowie też kilku zawodników wypadło ze składu. Dodatkową trudnością dla nas może być tylko to, że ostatnio przed każdym spotkaniem regularnie tracimy zawodników i musimy szukać ich następców. Wiem jednak, że mamy sporo jakości i wierzę, że zmiennicy staną na wysokości zadania" - podsumował.

Autor: Marcin Domański

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy