Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (12 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (9 pkt.)
  • 3 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 6 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (5 pkt.)

Lechia Gdańsk najpóźniej w styczniu będzie miała nowego trenera

Piłkarze i kibice Lechii Gdańsk najpóźniej w styczniu poznają nazwisko nowego trenera. Prawdopodobnie będzie nim Polak.

- Mamy co prawda tylko punkt straty do ósmej pozycji, ale nasza lokata jest zdecydowanie poniżej oczekiwań i poczynionych na początku sezonu założeń. Wiemy, że to co zaprezentowała do tej pory drużyna, na pewno nie jest szczytem jej możliwości. Było dużo rzeczy dobrych, ale także sporo złych. Można mieć zastrzeżenia nie tylko do stylu gry, ale głównie do braku stabilności formy. Lechia rozgrywała bardzo dobre mecze, ale zdarzały się jej także słabe występy - mówi Marek Jóźwiak, dyrektor sportowy Lechii Gdańsk.

Reklama

W rundzie jesiennej piłkarzy Lechii prowadziło trzech szkoleniowców. Sezon rozpoczął Jerzy Brzęczek, którego 1 września, po siedmiu kolejkach, zastąpił Niemiec Thomas von Heesen, natomiast w trzech ostatnich meczach na ławce trenerskiej zasiadł 36-letni Dawid Banaczek.

- Banaczek zostanie w sztabie nowego szkoleniowca, którego poznamy najpóźniej na początku stycznia. Na brak ofert nie mogliśmy narzekać, a jedna z nich pochodzi od trenera pracującego nawet w Primera Division. Prowadzimy jednak rozmowy z 2-3 osobami i niewykluczone, że dojdziemy do porozumienia szybciej, czyli jeszcze przed Sylwestrem. Szukamy także trenera odpowiedzialnego za przygotowanie motoryczne. Nikt z nich nie pracował jeszcze w Gdańsku - wyjaśnił.

Działacz gdańskiego klubu podkreśla, że przy wyborze nowego szkoleniowca w Lechii kierować się będą nie tylko warsztatem i dokonaniami potencjalnych kandydatów, ale także ich znajomością polskiej ekstraklasy.

- Ma to być dobry fachowiec, który zna ligowe zespoły i występujących w niej zawodników, a nie będzie się ich dopiero uczył. Musimy również zaakceptować jego pomysł na Lechię. Ja chciałbym, żeby to był Polak. Wielu zagranicznych szkoleniowców myśli, że w naszej ekstraklasie będzie im się pracować łatwo i przyjemnie, tymczasem to wcale nie jest taki lekki kawałek chleba. Zamierzamy podpisać krótki kontrakt na rok, który zawsze, w przypadku zrealizowania założonych celów, można przedłużyć. Głównym zadaniem będzie wywalczenie miejsca w górnej ósemce - przyznał.

Jóźwiak uważa, że w Lechii zapewniono piłkarzom bardzo dobre warunki do sportowego rozwoju, a na ich słabszą postawę w pierwszej rundzie wpływ miało kilka czynników.

- Przerwa letnia nie została za dobrze przepracowana, bo na początku rozgrywek drużyna pod względem fizycznym nie wyglądała najlepiej. Doszły też zawirowania ze zmianą trenerów. Zawodnicy mają jednak do swojej dyspozycji także dietetyków i moim zdaniem sami muszą od siebie więcej wymagać oraz nad sobą pracować. Myślenie, że w zawodowym futbolu ktoś komuś pomoże jest zgubne. Zawsze chciałbym oglądać Lechię w takiej dyspozycji, jaką zaprezentowała w potyczkach ze Śląskiem i Wisłą. Wówczas widać było zaangażowanie, jedność i walkę do ostatniej kropli potu - ocenił.

Przygotowania do drugiej fazy rozgrywek gdańszczanie rozpoczną 8 stycznia. Na początku wezmą udział w halowym turnieju w Ergo Arenie, a 15 stycznia wylecą z Berlina na zgrupowania do Turcji, które potrwa do 26 stycznia. W planie jest również drugi obóz - jeśli pogoda okaże się sprzyjająca, to odbędzie się w Polsce. Według menedżera kadry pierwszego zespołu i szefa działu skautingu, w drużynie nie należy się spodziewać wielu transferów. Działacze zamierzają pozyskać 2-3 piłkarzy, a najbardziej zależy im na zakontraktowaniu środkowego napastnika.

- Na tej pozycji mamy największy problem. Zdecydowanie więcej spodziewaliśmy się po Kuświku, który ma problemy ze zdobywaniem bramek i zrozumieniem naszego stylu gry. Z Grześkiem gramy jednak w otwarte karty i on wie, że jeśli się nie obudzi, trafi do innego klubu na zasadzie wypożyczenia. Nie mamy co prawda jeszcze oferty na żadnego naszego zawodnika, ale dysponujemy szeroką kadrę i myślimy o jej odchudzeniu - podsumował Marek Jóźwiak.

Dowiedz się więcej na temat: Lechia Gdańsk | Dawid Banaczek | Marek Jóźwiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje