Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk. Kristers Tobers podpisał kontrakt

Łotewski defensywny pomocnik Kristers Tobers związał się z Lechią Gdańsk półroczną umową z opcją wykupu. Już jutro znajdzie się z "Biało-Zielonymi" na pokładzie samolotu lecącego na turecki obóz.

W środę 19-letni zawodnik przechodził badania medyczne, w czwartek nie wziął udział w sparingu z Chojniczanką Chojnice, za to wcześniej odbył trening z zawodnikami pierwszego zespołu Lechii, m.in. Michałem Nalepą i Duszanem Kuciakiem.

Mimo młodego wieku, Tobers już sześć razy wystąpił w dorosłej reprezentacji Łotwy. Zawodnik został obdarzony przez naturę świetnymi warunkami fizycznymi - ma aż 192 cm wzrostu. Jest także dość skuteczny jak na gracza o charakterystyce defensywnej - w dwóch sezonach, które rozegrał w lidze łotewskiej w barwach FK Lipawa, w 47 meczach zdobył pięć goli.

Reklama

- Co ciekawe nie zostały one zdobyte jedynie po stałych fragmentach gry - tłumaczy Rafał Kobza z portalu "Bałtycki Futbol". - Jak na zawodnika o tak słusznych parametrach przystało, Kristers jest mocny w walce w powietrzu, ale na tym jego atuty się nie kończą. Zdarzało mu się zdobyć bramkę zza pola karnego, a jego największym atutem jest czysty odbiór piłki - zachwala Łotysza Kobza.

Czytelnicy portalu "Bałtycki Futbol" wybrali Tobersa najlepszym bałtyckim piłkarzem roku 2019 w dwóch kategoriach. Nowy zawodnik Lechii wyprzedził m.in. swego rodaka Pavelsa Steinborsa z Arki Gdynia i Litwina Arvydasa Novikovasa z Legii Warszawa.

Paweł Mazurek

Ekstraklasa - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL