Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk. Flavio Paixao przedłużył kontrakt

Najskuteczniejszy zawodnik w ekstraklasowej historii Lechii, zagra nad morzem o rok dłużej. Mimo niedawnej mnogości transferów do klubu ta wiadomość jest zdecydowanie hitem zamykającego się wkrótce okna - Flavio Paixao przedłużył kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.


Potwierdziły się nasze informacje z poniedziałku i Flavio Paixao przedłużył kontrakt z "biało-zielonymi" o - rok do 30 czerwca 2021 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia kontraktu na kolejny sezon. 

Jest już najlepszym strzelcem Lechii oraz najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii polskiej ligi, ale wciąż mało mu rekordów. Jeśli Portugalczyk zdobędzie jeszcze jednego gola zostanie pierwszym piłkarzem z dwucyfrową liczbą bramek w Ekstraklasie przez sześć (!) kolejnych sezonów  od czasu Andrzeja Szarmacha i rozgrywek 1973/74 - 1978/79. 

Reklama

35-letni Portugalczyk jest kapitanem Lechii i jej najważniejszym graczem. Trener Piotr Stokowiec mówił o Flavio niedawno:

- Flavio nie jest napastnikiem bardzo wysokim, nie ma 190 cm, ale czasem od wzrostu bardziej potrzeba sprytu. Wzmocniliśmy ofensywę, ale trzeba jasno powiedzieć, że Flavio trzyma się mocno. To nie tylko wyborowy strzelec, również kapitan, wiele zadań defensywnych zaczyna się od niego, jest w trójce najlepiej biegających zawodników w drużynie. Rola Flavio jest nieoceniona. Staramy się wykorzystać potencjał zawodników, myślę że nowi piłkarze przy Flavio skorzystają. Mając teraz Łukasza Zwolińskiego rozpatrujemy również Flavio na "10".

MS


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama