Reklama

Reklama

Lechia Gdańsk. Filip Dymerski i Kacper Sezonienko rozpoczną przygotowania z klubem

Młodzi piłkarze, Dymerski i Sezonienko po wypożyczeniu do II-ligowej Bytovii wrócą do Lechii.

Podobnie było m.in. z Rafałem Kobryniem i przede wszystkim z Tomaszem Makowskim i Karolem Filą. Wszyscy ci trzej piłkarze w przeszłości byli wypożyczani z Lechii do klubów niższych klas rozgrywkowych, by wrócić do Gdańska i z miejsca walczyć o miejsce w podstawowym składzie Biało-Zielonych. Obecnie podobną drogę przechodzą 19-letni Filip Dymerski i 18-letni Kacper Sezonienko. Jest jednak jedna znacząca różnica, Makowski, Fila i Kobryń byli wypożyczani na zaplecze Ekstraklasy (odpowiednio do Górnika Łęczna i Chojniczanki), a "Dymer" i "Sezon" spędzili kończące się rozgrywki sezon niżej, w II-ligowej Bytovii Bytów. "Czarne Wilki" z Kaszub znajdują się w dość rozpaczliwej sytuacji tabeli - na trzy kolejki przed końcem zajmują ostatnie miejsce w tabeli, tracąc do bezpiecznego miejsca trzy punkty. O sytuacji w Bytovii i postępach młodych zawodników wypożyczonych z Lechii mówił w 11. odcinku Bałtyckiego Komentarza Sportowego, zawodnik tego klubu, a niegdyś Lechii, Krzysztof Bąk.

Reklama

Lechia zaczyna przygotowania do sezonu w połowie czerwca na własnych obiektach, by potem udać się na obóz do Gniewina. O ile do tej pory nie znajdzie nowego pracodawcy, razem z drużyną trenera Piotra Stokowca przygotowywać się będzie Żarko Udoviczić. Serbowi z dniem 30 czerwca kończy się kontrakt z Lechią, który jak informowaliśmy wcześniej, nie zostanie przedłużony. Nie zobaczymy już w barwach Lechii, ameryakańskiego pomocnika, Kenny'ego Saiefa. Informował o tym na posezonowej konferencji, trener Stokowiec

Z naszych informacji wynika również, że Dominik Furman, o którym pisały media w kontekście Lechii jest znacznie bliżej Rakowa Częstochowa niż Gdańska. Przygotowania do ekstraklasowego startu Lechii obejmą m.in. mecz z Rakowem właśnie (prawdopodobnie odbędzie się w Ostródzie) i 30 czerwca w Legią w Warszawie. 

MS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy