• 6 .Śląsk Wrocław (10 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (9 pkt.)

Lechia Gdańsk - FC Viktoria Berlin 4-2 w sparingu

Od zwycięstwa z Viktorią Berlin 4-2 (3-1) Lechia Gdańsk rozpoczęła zgrupowanie w tureckim Belek. Bramki dla zespołu gdańszczan strzelili Flavio Paixao, Sławomir Peszko, Marco Paixao oraz Piotr Wiśniewski.

Lotto Ekstraklasa - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

W konfrontacji z piątym zespołem niemieckiej północno-wschodniej ligi regionalnej (czwarty poziom rozgrywek) bramki dla Lechii zdobyli bliźniacy Flavio i Marco Paixao, Sławomir Peszko oraz Piotr Wiśniewski.

Do Turcji trener biało-zielonych Piotr Nowak zabrał 26 piłkarzy. W meczu z Viktorią wystawił dwie jedenastki - jedna zagrała w pierwszej połowie, a druga po przerwie. Z powodu kontuzji nie wystąpili pomocnicy Simeon Sławczew i Bartłomiej Pawłowski oraz napastnik Grzegorz Kuświk. Nie zagrał także trzeci bramkarz Mateusz Bąk.

Podczas zgrupowania w Belek, które potrwa do 29 stycznia, gdańszczanie mają w planie jeszcze dwa sparingi - w piątek z plasującym się na piątej pozycji w rosyjskiej ekstraklasie Terekiem Grozny, a w poniedziałek z czwartą drużyną austriackiej Bundesligi Austrią Wiedeń.

Lechia Gdańsk - FC Viktoria Berlin 4-2 (3-1)

1-0, Flavio Paixao (2.)

1-1, Ozan Pekdemir (15.)

2-1, Sławomir Peszko (21.)

3-1, Marco Paixao (38.)

4-1, Piotr Wiśniewski (74.)

4-2, Christian Skoda (86.)

Lechia Gdańsk: (I połowa) 32. Vanja Milinković-Savić - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 2. Rafał Janicki, 22. Mario Malocza, 3. Jakub Wawrzyniak - 28. Flavio Paixao, 20. Michał Chrapek, 7. Milosz Kraszić, 27. Rafał Wolski, 21. Sławomir Peszko - 19. Marco Paixao. (II połowa) 77. Damian Podleśny - 41. Paweł Stolarski, 5. Steven Vitoria, 30. Joao Nunes, 43. Denis Perger - 29. Karol Fila, 38. Miłen Gamakow, 10. Sebastian Mila, 14. Piotr Wiśniewski, 17. Lukasz Haraslin - 9. Michał Mak.

Dowiedz się więcej na temat: Lechia Gdańsk | FC Viktoria Berlin