Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (13 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (11 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Lechia Gdańsk. Dobre wiadomości dla klubu

Grupa Orlen wchłania gdańską Energę i zwiększa finansowanie Lechii Gdańsk.

Koncern Energa współpracuje z Lechią od roku 2007, a jest głównym partnerem i głównym mecenasem gdańskiego klubu od roku 2016.

Reklama

W kwietniu bieżącego roku dokonało się połączenie paliwowego giganta, Grupy Orlen z Energą. Byli tacy, którzy zastanawiali się nad dalszą formą współpracy obu podmiotów. Czy wraz z wchłonięciem Energi zmniejszy się wsparcie dla Lechii?

Wszystkie te obawy okazały się płonne i zostały ostatecznie rozwiane na środowym briefingu prasowym. Jako pierwszy głos zabrał prezes Grupy Orlen, Daniel Obajtek. - Ważna jest dla nas Lechia Gdańsk. Ten klub jest symbolem Gdańska i Pomorza. To wspaniały klub. Zawodnicy, jego zarząd i kibice stanowią jedność. Niejednokrotnie tego doświadczyłem będąc na gdańskim stadionie. Na mocy zawartej umowy zwiększamy finansowanie klubu o 60 procent w porównaniu do zeszłego roku. Opieką obejmujemy również Akademię Lechii. Gwarantowałem, że przejście Grupy Energa do Grupy Orlen wzmocni nasze działania sponsorskie, ważne jest by sport na Pomorzu się rozwijał - stwierdził.

W pewnym sensie historia zatoczyła koło, gdyż w roku 2017 Daniel Obajtek był prezesem Energa SA i w imieniu tej firmy współpracował z Lechią Gdańsk. Rok wcześniej koncern energetyczny został głównym partnerem Lechii w miejscu Grupy Lotos, która przeniosła swe zaangażowanie na reprezentację Polski. Prezes Obajtek odniósł się również do Lotosu podczas krótkiego wystąpienia:

- Nasza grupa rozwija się i inwestuje. Mamy za sobą etap przejęcia Grupy Energa, trwają prace nad przejęciem Grupy Lotos, która nadal będzie płacić podatki i będzie miała siedzibę tu na Pomorzu, w Gdańsku - zapewnił Daniel Obajtek.

W imieniu Lechii głos zabrał Michał Hałaczkiewicz, dyrektor generalny gdańskiego klubu. - Podpisana umowa łączy dwie silne marki, którym przyświeca wspólny cel. Tym celem jest rozwój społeczności poprzez sport. Silny patronat i mecenat jest nam bardzo potrzebny. Tylko w ten sposób będziemy mogli nawiązać do ostatnich sukcesów Lechii Gdańsk. Trzeciego miejsca w Ekstraklasie i wymarzonego Puchar Polski zdobytego w 2019 roku - podkreślił.

Maciej Słomiński z Gdańska

Dowiedz się więcej na temat: Lechia Gdańsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje